Domov Alma Mater, o.p.s.

Aktuality


Valentýn je lásky čas. I my jsme tento svátek oslavili. Někteří klienti napsali na papírová srdíčka vzkaz, jiný papírová srdíčka věnovali ostatním klientům, aby jim udělali radost.


Dnes jsme v Domově měli Masopust. Klienti si sami vytvořili škrabošky. Poté jsme se dívali na internetu na různé masopustní průvody z letošního ruku. A k tomu jsme si dali ke svačině koblihy, protože ty k masopustu patří.


V lednu jsme se vydali na výlet do muzea T.G.M v Lánech. Všichni klienti si to velmi užili a strávili v muzeu celé dopoledne.


Výtvarná dílna se u nás v Domově koná každé pondělí. Zaměřujeme se na procvičování jemné motoriky. Klienti velmi rádi tvoří různé výrobky.


Náš tým v lednu rozšířil fyzioterapeut Jakub. Již několik let jsme se snažili mít v týmu fyzioterapeuta a jsme moc rádi, že se nám to konečně povedlo.

IMG-20240205-WA0009 20240205_100649 20240110_101717 IMG-20240205-WA0019

V lednu oslavila naše klientka paní  Olinka krásné 9O. narozeniny a my jsme se s ní pořádně oslavili. Přejeme paní Olince všechno nejlepší a hlavně hodně zdraví.


V našem Domově máme několik mazlíčku. Nejčastěji naši klienti mazlí naše morče Britanny. Náš zvířecí tým čas od času rozšíří pejsci našich zaměstnanců.


Naše sbírka na portálu donio.cz je u konce. Vybrala se neuvěřitelná částka 1 353 933 Kč. Na tuto úžasnou částku se složilo 5 589 dárců. Ze srdce děkujeme všem, kdo přispěl do sbírky a kdo jí sdílel. Velké dík patří i Nikol Leitgeb, Kryštofovi Novákovi, Marpovi a Evě Holubové. Děkujeme


Vážení přátelé a příznivci našeho Domova. Máme tady nový rok 2024 a věřte, že to bude rok plný novinek. Dovolte, abychom Vás s jednou novinkou právě teď seznámili.
Rádi bychom uspořádali benefiční aukci pro Domov Alma Mater. O co se bude jednat? Rádi bychom od Vás – našich příznivců získali drobné předměty např. výrobky které vyrábíte, obrazy, prostě předměty, které bychom potom mohli nabídnout do naší aukce. Výtěžek bychom rádi použili na volnočasové aktivity v Domově. Pokud tedy máte doma takové předměty, které byste rádi věnovali, můžete je přinést do Domova a předat je personálu. Případně můžete kontaktovat paní Evu Rýznarovou na tel. 734 750 821 a nebo Lucii Jannovou na tel. 608 766 183.
Děkujeme
Edit: Věci do aukce můžete nosit dokonce února. Děkujeme

Vážení přátelé a příznivci našeho Domova. Máme tady nový rok 2024 a věřte, že to bude rok plný novinek. Dovolte, abychom Vás s jednou novinkou právě teď seznámili.

Rádi bychom uspořádali benefiční aukci pro Domov Alma Mater. O co se bude jednat? Rádi bychom od Vás – našich příznivců získali drobné předměty např. výrobky které vyrábíte, obrazy, prostě předměty, které bychom potom mohli nabídnout do naší aukce. Výtěžek bychom rádi použili na volnočasové aktivity v Domově. Pokud tedy máte doma takové předměty, které byste rádi věnovali, můžete je přinést do Domova a předat je personálu. Případně můžete kontaktovat paní Evu Rýznarovou na tel. 734 750 821 a nebo Lucii Jannovou na tel. 608 766 183.
Děkujeme
Edit: Věci do aukce můžete nosit dokonce února. Děkujeme


Změna ceníku služeb od 1.1.2024

Ceník od 1.1.2024


V roce 2023 jsme spolupracovali s organizací Mila. Tato organizace se zabývá zlepšování kvality v Domovech pro seniory. Strávili jsme společně 50hodin. Na jednu stranu to vypadá, jako málo hodin, ale i přesto se nějaké věci změnili.  Napsali o nás:

2023-12-Nove-Straseci_zprava


Je tady poslední den v roce a nastává čas se ohlédnout za celým rokem 2023. Připomenout si důležité chvíle. Alma letos slavila své krásné 10 narozeniny. Máme za sebou projekt s organizací MILA, který nám pomohl se zlepšit v mnoha směrech. Náš tým celý rok pracoval na zlepšení v oblasti péči o klienty, volnočasových aktivit tak i na lepším kolektivu. Za což všem zúčastněním že srdce děkuji. Povedlo se nám navázat několik nových přátelství a těším se na spolupráci v Novém roce. Vedení i někteří pracovníci vymysleli spoustu nových projektů v oblasti volnočasových aktivit i oblasti modernizace. Některé projekty už běží a některé projekty se budou konat v příštím roce. V neposlední řadě děkuji všem, kteří nás podporují. Děkuji všem kteří nám přispěli nebo sdíleli naší sbírku na portálu donio.cz, kde vybíráme finanční prostředky na nová polohovací lůžka. Díky Vám se vybrala neuvěřitelná částka 1 070 466Kč. Sbírce zbývá ještě 7 dní a věřím, že se ještě nějaké finance podaří vybrat. Těším se na naší spolupráci v příštím roce a věřím, že nás čekají samé nové příjemné akce a že si příští rok pořádně užijeme. Do Nového roku vám všem chci popřát : co nejvíce společně strávených chvil se svými blízkými. Hodně lásky, zdraví ať se vám daří a splní všechna přání. Šťastný nový rok


Blíží se konec roku a tak jsme si udělali hezké odpoledne. Do našeho domova přijela baletka. Nejen že tančila, ale i zpívala a měla spoustu dalších zajímavých efektů.I letos na nás mysleli lidé z našeho krásné města , když dělali vánoční strom přání. Díky úžasným lidem, kteří si přání rozebrali a všechny donesli měli naši klienti krásné vánoce. Tyto dárky si klienti rozbalili na Štědrý den. Děkujeme.


Letos našim klientům přišli popřát děti z kroužku Dobrovolných hasičů z Nového Strašecí i z Rynholce. Doufáme, že tímto krásným gestem naše spolupráce teprve začíná. Těšíme se na další spolupráci v příštím roce.

Děti z Rynholce

Děti z Nového Strašecí


K vánocům patří tradice. Ani my jsme na ně letos nezapomněli a některé tradice jsme si připomněli např. Barborku, pouštění lodiček, lítí olova atd.


I nadále běží naše sbírka na portálu Donio.cz na modernizaci našeho domova. Každá sbírka potřebuje nějakou reklamu. O nás napsali v raportu

IMG-20231207-WA0011


Dnes nás navštívil Mikuláš, Anděl a Čert. Sice nám čert chtěl odnést některé klienty, ale anděl byl hodný a všechny naše klienty před čertem vzorně ochránil.


I letos se naši klienti ozdobili vánoční strom na náměstí. Letos náš stromek byl plný andělů. Doba je taková, jaká je, ale nesmíme zapomínat na andělé bez křídel, kteří jsou mezi námi.

strom


Vánoce jsou za dveřmi a naši klienti s aktivizačními pracovníky se pustili do výzdoby našeho Domova. Vždy je to velká událost plná radosti. povídání a vzpomínání.


Velmi rádi bychom Vás informovali, že jsme se rozhodli udělat sbírku na portálu Donio.cz. Jsme nezisková společnost a vzhledem k inflaci nejsme schopný modernizovat naše vybavení. Potřebovali bychom nové polohovací postele pro naše klienty. Podpořit nás můžete na odkazu :

Modernizace pro lepší život seniorů | Donio

Za každý příspěvek nebo sdílení naší sbírky předem děkujeme.


Dnes k nám do Domova dorazil pan Jiří Kafka, který nám udělal přednášku o Uruguay, Argentina a Paraguay. Tato přednáška nás všechny bavila. Bylo to velmi zajímavé. Už teď se těšíme na další přednášku.

IMG-20231122-WA0003IMG-20231122-WA0007

IMG-20231122-WA0006


Venku, už je zima. A proto jsme nemuseli dlouho přemýšlet kam pojedeme na výlet. Volba byla jasná, že se pojede do Kladna do naší oblíbené kočičí kavárny. Paní majitelka Týnka se svými kočičkami se na nás také těšili. Nadšení bylo na všech stranách. Naši klienti si dali kafíčko a něco dobrého k tomu.


Žádáme rodiny našich klientů, aby od dnešního dne používali nové telefonní číslo pro hovory se svými blízkými +420 736 733 280


Do našeho domova pravidelně dochází paní Monika se svými pejsky. Jak už to bývá, čas utíká a my stárneme. U pejsků to není jinak. Naše úžasná psí kamarádka Aďulka je už dáma v letech a k tomu má zdravotní problémy, kvůli kterým už nemůže aktivně pracovat. I přesto se ještě přišla k nám do Domova s námi rozloučit. A my jsme jí ten odchod do  psího důchodu pěkně zpříjemnili. Byla medaile, dort a občerstvení nejen pro klienty. Věříme ale, že návštěva nebyla poslední a Aďulka někdy na návštěvu zase přijde.


Kdysi dávno byly v každém větším i menším městě, o vesnicích ani nemluvě běžné a dost pravidelné výstavy drobného ptactva a zvířat. V dnešní moderní době je to jen výjimečná akce. My jsme měli tu možnost, navštívit takovou výstavu na Kladně, kde nás velmi vřele a ochotně její organizátoři přijali. Mnohokrát všem děkujeme za tuto možnost. Všem se nám výlet moc líbil.


Ne vždy jsou našem Domově veselé chvíle. Bohužel se zde setkáváme i se smrtí. Snažíme se dělat pro naše klienty maximum. A pokud nastane jejich chvíle jsme tady i pro rodinu. Buď jen tiše nasloucháme či vzpomínáme, zkrátka rodinu provázíme v této těžké chvíli. Vše je velmi individuální a snažíme se v paliativní péči zlepšovat a být opravdu lidmi na správném místě. Jsme rádi, že si toho rodiny váží. Děkujeme za toto hezké poděkování.

20230925_101505 20230925_101512


Velmi rádi jezdíme na výlety a pokud se jede za zvířátky, je to pro nás úžasný bonus. Jako každý rok i letos jsme se vydali na statek U Merlina. Mají tam spoustu zvířat, které nás zvou takřka do své bezprostřední blízkosti. My jsme tomu velmi rádi a každá návštěva zde nás velmi těší. Mnohokrát děkujeme všem ze statku od Merlina za jejich vřelé přijetí.


Další měsíc je tu a naše kroky nás vedly do Seko parku v Lounech. Děkujeme úžasné paní ošetřovatelce, která nám dovolila si nakrmit klokana a pohladit spoustu dalších úžasných zvířat. Byl to pro všechny velmi silný zážitek.


Náš veškerý personál se snaží dělat pro naše klienty maximum. Do péče dávají, jak srdce tak i spoustu sil. A my jsme moc rádi, že to vidí i rodiny našich klientů.

FB_IMG_1699137157710 FB_IMG_1699137163340 FB_IMG_1699137169076


Každý 4. pátek v měsíci k nám do Domova dochází pan farář Martin. Tentokrát jsme ale my vyrazili za ním do Kostela. Dozvěděli jsme se mnoho o historii zdejšího kostela, o jeho současnosti a také jsme měli možnost obdivovat krásnou kostelní výzdobu. Všem se návštěva velmi líbila a my děkujeme za tuto možnost.

FB_IMG_1699137284678


Mnoho lidí v naší zemi trpí nemocí Motýlích křídel. Je to velmi bolestivá nemoc. Naši aktivizační pracovníci v rámci Dne naruby o této nemoci našim klientům vyprávěli a jako podporu nemocným jsme udělali to nejmenší co jsme mohli. Oblékli jsme si svá trička doslova naruby. Do této výzvy se zapojili klienti, naše pečovatelky, aktivizační pracovníci i paní kuchařka.


Často se nás ptáte, co našim zaměstnancům udělá radost a co byste jim mohli pořídit. Jelikož rádi pijí kávu určitě jim uděláte radost zrnkovou kávou do kávovaru. Dneska taková kávová zásilka dorazila. Radost byla veliká. Sice nevíme, od koho balíček byl, ale ze srdce děkujeme.

A určitě není od Žida ale je ze Spolku! 🙂

FB_IMG_1699137420485

FB_IMG_1699137417144


Káva dělá den, to všichni víme. A dobrá káva dělá den dvojnásob. Nám se podařilo pro naše zaměstnance sehnat kávovary, ze kterých si kafíčko opravdu vychutnají.

FB_IMG_1699137430801


Je známo, že ženy o sebe rády pečují a věk v tomto případě nehraje žádnou roli. My jsme pro ně  dnes uspořádali kosmetické odpoledne. Líčidel a jiných kosmetických produktů jsme měli dostatek a pod šikovnýma rukama našich pracovnic se začaly dít divy. Musíme uznat že našim dámám to opravdu velice slušelo.


Každá maminka je úžasná. Všechny maminky si zaslouží hlubokou úctu. Naše maminky dnes vyráběly papírová srdíčka, na které psaly vzkazy pro všechny maminky i pro ně samotné.


Díky projektu Ježíškova vnoučata se u nás mohla uskutečnit návštěva paní Veroniky a jejího koně Sagiho. Jejich návštěva vždy dodá tolik potřebné pozitivní energie a ještě dlouho po ní zůstává v našich srdcích. Vždy je to velmi silný zážitek plný těch nejpříjemnějších emocí. Mnohokrát děkujeme.


I letos jsme se s našimi klienty vydali na návštěvu muzea amerických vozů v Lužné u Rakovníka. Mnohokrát děkujeme personálu za ochotu nás přijmout, ukázat nám jejich motorové poklady a některým nahlédnout doslova „pod kapotu“. Všem se nám tento výlet velmi líbil.


Opět jsou tu Velikonoce a je to vždy velká sláva. S našimi klienty jsme si povídali o známých i méně známých tradicích ze všech koutů naší krásné země. Ale i personál nezůstal pozadu. Vzpomněla si na něj úžasná paní Švarcová, která pro nás všechny upekla velikonoční beránky a také báječný mazanec. Jen se po nich zaprášilo a nezůstal ani drobeček. Mnohokrát děkujeme.

FB_IMG_1699137901425 FB_IMG_1699137904018

FB_IMG_1699137906577


Cestování je pro naše klienty už velice náročné a do ciziny obzvlášť. Ale nezoufáme. „Cestujeme“ velmi rádi i když třeba jen prstem po mapě. Proto jsme byli rádi že k nám opět zavítal pan Jiří Kafka se svou krásnou přednáškou o jeho cestách za hranice. Jeho vždy precizně připravená prezentace nás velmi upoutala a všichni klienti s úžasem sledovali a poslouchali jeho poutavé vyprávění. FB_IMG_1699137884468

FB_IMG_1699137888997


I v tomto roce nás navštívil skvělý muzikant Honza Jareš. Jeho vystoupení nás velmi zahřálo u srdce a věřte, že jsme si některé známé písně společně s ním zazpívali. Za tento zážitek děkujeme panu Kopřivovi, který neváhal a tohle krásné vystoupení pro nás zařídil. Patří mu náš velký dík.

FB_IMG_1699137865292


V našem domově dělá společnost klientům několik zvířat. Na zahradě máme kozla Ferdu a kozu Berušku. Na prvním patře bydlí kočka Micka, králice Bedřiška a morče Britanny. Na druhém patře bydlí kočička Rozárka.


Naši klienti se u nás v Domově rozhodně nenudí. Mohou se účastnit mnoha volnočasových aktivit. Mezi ně patří například výtvarná dílna, hudební dílna, velmi oblíbený je i senzomotorický koberec, který umí správně promasírovat naše chodidla. Ztuhlé končetiny pomáhá rozhýbat náš elektrický rotoped a duši nám chodí jednou měsíčně potěšit pan farář Martin. A pokud toho není ještě málo, rádi si procvičíme i paměť při našich pravidelných trénincích paměti.


Mezinárodní den žen je tady. Každá žena je úžasná, jedinečná a silná osobnost. I u nás jsme tento den oslavili tak, jak se má.


VDV-logo-2017 (1)

V letošním roce se nám podařilo získat podporu od nadace Olgy Havlové, díky které jsme mohli do našeho Domova pořídit dvě gerontologická křesla a jeden kočárek. Všechny pomůcky vytváří nové možnosti pro klienty, kteří již nemají takové pohybové schopnosti.

Ještě jednou děkujeme www.vdv.cz

IMG-20230504-WA0007 IMG-20230504-WA0009


Jsme rádi, že k nám jednou měsíčně chodí pan farář Martin. Naši klienti si užívají jeho přítomnost s plnými doušky. Když se s ním chce někdo sejít i dříve tak nemá problém dorazit k nám. Děkujeme za skvělou spolupráci.

IMG-20230127-WA0015


Všem našim zaměstnankyním, klientkám a ženám přejeme krásný Mezinárodní den žen.


V našem domově máme docela dost aktivit. Ať to jsou aktivity pravidelné dle rozpisu tak neváháme dámám nalakovat nehty, aby se cítili lépe. Díky tomu, že máme v domově několik zvířátek, které nám dělají společnost a jsou zvědavé, tak se s nimi i pravidelně mazlíme.


Venku sice není ještě moc hezké počasí, ale to nám nebránilo se vypravit na výlet. Tentokrát jsme jeli do muzea T.G. Masaryka. Jelikož od tohoto měsíce máme nového pana prezidenta tak to byla tak trochu symbolická návštěva. Klienti i personál si to moc užili v muzeu. Zdejší zaměstnanci byli na nás moc milý, hodný a ochotný.


Tvoření s Ladou všechny strašně moc baví. Jsme velmi rádi, že se nám konečně povedlo sehnat dobrovolníka, který pravidelně dochází do našeho domova. Všichni se na Ladu moc těší a velmi rádi sní tvoří.


I letos nás navštívili naši úžasná děvčata Monika a Monika se svými psími parťáky. V neděli nám zvedli náladu svojí návštěvu. Všichni klienti je mají moc rádi. Děvčata nám ukázali, co vše jejich psí parťáci umí. Ani mazlení chlupáčů nechybělo.


Zákaz návštěv se prodlužuje do 20.2.2023

Děkujeme za pochopení


Kvůli epidemiologické situaci je do 17.2.2023 zákaz návštěv.

Děkujeme za pochopení


I letos jsme vyrazili na výlet do naší oblíbené kavárny U Kočičích tlapek. Všichni se těšili na milou obsluhu i na kočičí parťáky. Nadšení našich klientů bylo obrovské. Dali si zde výbornou kávu, čaj a ani nechyběl domácí zákusek nebo palačinka.


Náš domov začala navštěvovat úžasná dobrovolnice Lada. Jednou za 14 dní v úterý s klienty tvoří různé výrobky. Všichni rodinný příslušníci a přátelé našeho domova jsou srdečně vítáni na společném tvoření,


Minulý rok jsme se zúčastnili online výzvy seni cup. Začátkem roku nám přivezli ceny, které jsme vyhráli. Každému našemu klientovi udělala radost jiná cena, ale všichni jsme byli nadšený z cen.

IMG-20230120-WA0011

Pan Kamil nám předal ceny


30.1.2023    zveřejnění Výroční zpráva 2022


IMG-20230107-WA0003

Jsme rádi, že i letos k nám Domova dorazili Tři Králově. Navštívili obě patra takže si je mohli klienti užít. Zazpívali nám, popovídali si s námi a my jsme jim s velkou radostí přispěli do kasičky.


S účinností od 1.1.2023 se mění vyhláška č.505/2006 Sb., kterou se provádějí některé ustanovení zákona o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů ohledně základních úhrad za poskytování sociálních služeb v domovech pro seniory a v domovech se zvláštním režimem. V souladu s touto vyhláškou dochází s platností od 1. 1. 2023 k navýšení úhrady za ubytování a stravu pro klienty ALMA MATER, o.p.s..

  • Ubytování:
  • lůžko 280,-/den
  • Strava:
  • 235,-/den
Druh jídla Suroviny Režie Celkem
Snídaně 30,00 5,00 35,00
Přesnídávka 15,00 5,00 20,00
Oběd 80,00 15,00 95,00
Svačina 15,00 5,00 20,00
Večeře 55,00 10,00 65,00
Celkem: 195,00 40,00 235,00

Minulý rok jsme dostali od Kristýnky Lafkové senzomotorický koberec. Využíváme ho každý týden. Klienti si ho velmi oblíbili. Zlepšuje jim to pohyb a prokrvuje jim to končetiny.


A je tady konec roku. Vzpomínali jsme, co jsme vše zažili během tohoto roku. Dopoledne jsme si dali domácí nealkoholický vaječný likér. Odpoledne jsme si dali domácí chlebíček od naší úžasné kuchařky a k tomu přípitek s nealkoholickým šampaňským. Do Nového roku přejeme našim uživatelům a zaměstnancům hodně zdraví, lásky a ať se jim splní všechna jejich přání.


V galerii Viktora Olivy byla výstava Betlémů na kterou jsme se vydali pár dní před koncem roku. Výstava byla krásná a my jsme nevěděli kam se máme dříve koukat. Potom jsme se i podívali na výstavu Viktora Olivy kde je jeden krásnější obraz než druhý.


O Štědrý den by měl každý dostat aspoň nějaký dárek. Město Nové Strašecí dalo na vánoční strom přání našich uživatelů. A díky úžasný lidem se sešel pro každého dárek, který mu udělal velkou radost. Děkujeme.


I letos jsme měli v Domově vánoční setkání s rodinami, přáteli a s Ježíškovými vnoučaty. Mile nás překvapilo kolik lidí se u nás v Domově sešlo. Ani jsme se všichni nevešli na společenskou místnost, což se nám už pěkně dlouho nestalo. Děkujeme, že jste byli s námi a s našimi uživateli.


Během roku k nám na návštěvu chodí paní Monika R. a Monika M. se svými psími společníky a dělají nám milou společnost. Ani před Vánocemi na nás nezapomněli a přišli na návštěvu. S nimi dorazila i slečna Veronika s flétnou.


IMG_20221210_141528

Naši uživatelé měli jedno velké přání a to aby se mohli setkat s Markem Ztraceným. Popovídat si s ním a případně aby jim i zahrál. Díky projektu Ježíškových vnoučat, úžasné manažerce a jeho neuvěřitelně krásné povaze se jim jejich velkém přání splnilo. Nikdo z nás si nemyslel, že by si na nás udělal čas a přijel by za námi. Nedalo nám a doufali jsme se, že nemožné se stane. A ono se to opravdu stalo. Marek Ztracený přijel, odpověděl nám na všechny naše dotazy, vyprávěl historky a pak vytáhl kytaru a zahrál na ní a k tomu zpíval. Neuvěřitelný zážitek, jak pro naše uživatele tak i zaměstnance. Děkujeme ze srdce, že splnil našim uživatelům jejich přání.


Naši senioři mají rádi sladké. A jelikož se blíží pomalu, ale jistě vánoce tak jsme se rozhodli, že si společně upečeme cukroví. Některým uživatelům to udělalo velkou radost a často u toho vzpomínali, jak oni doma dělali cukroví.


Máme výsledky ze soutěže Seni cup Česká republika :

Gólová výzva :

O bronzovou a bramborovou medaili se dělíme s Dps Květinka.

Výzva pokřiku :

Jsme sice medaili nezískali, ale získali jsme speciální ocenění : nejoptimistější vizi v pokřiku.


K Vánocům patří tradice, které by se i v této těžké době měli dodržovat. I my je dodržujeme, ale nejvíce se našim uživatelům líbilo pouštění lodiček.


1670317790677


IMG_20221124_123503

Nové Strašecí vyhlásilo soutěž o Nejhezčí vánoční strom. Neváhali jsme ani minutu a přihlásili jsme se. Ve stanovený termín jsme se dostavili na náměstí, našli náš stromeček a ozdobili jsme ho ručně dělanými vánočními ozdobami od našich uživatelů.


Jako každý rok tak i letos k nám přišel Mikuláš s andělem a s čertem. Mikuláš byl hodný a společně s andílkem donesli něco dobrého na zub našim uživatelům. Čert si chtěl vzít někoho do pekla, ale my jsme nikoho nedali a tak odešel s prázdnou.


Ke konci listopadu jsme se vydali pozdravit pana faráře a navštívit místní kostel. Vánoční výzdoba se nám velmi líbila. Jen jsme zjistili, že v této době je v kostele opravdu velká zima.


Naši uživatelé společně s aktivizačními pracovníky tvoří několik týdnů dopředu vánoční výzdobu do prostorů a oken Domova. Je to těžká práce, ale všechny to moc baví a díky tomu máme tak úžasnou výzdobu.


Spojili jsme se s Dobrovolnickým centrem v Kladně a díky jejich podpoře se naši senioři 1x měsíčně setkávají u keramiky s dětmi. Je to úžasný zážitek, jak pro děti tak pro naše seniory.


Naše dobrovolnice Lada chodí do našeho Domova pravidelně 2x do měsíce a všichni uživatelé si tvoření s ní velmi užívají. I vy se můžete stát dobrovolníky v našem zařízení a udělat našim uživatelům radost.


Podzim je tady a my si ho užíváme naplno. Na využití kaštanů jsme našli hned několik možností. Nejdříve jsme si s nimi procvičili hrubou motoriku a potom jsme si udělali masáž nohou.


21.12.2022 OD 14 HODIN

Rádi bychom pozvali rodiny a přátelé našich uživatelů na společnou oslavu Vánoc. Hudební společnost nám bude dělat pan Suchý.


K nám do Domova dorazil pan Jiří Kafka. Měl u nás v Domově úžasnou dvouhodinovou přednášku o své návštěvě Chile. Všichni jsme ho poslouchali celou dobu a hrozně moc se nám tato přednáška líbila. Těšíme se na jeho další přednášku.


Halloween je tady. I my jsme dnes dlabali dýni. Spoustu našich uživatelů si to užilo a těšíme se až si to opět někdy zopakujeme.


Po dlouhé době se můžeme pochlubit, že máme úžasnou a jedinečnou dobrovolnici. Díky naší spolupráci s Dobrovolnickým centrem Kladno se k nám dostala naše dobrovolnice Lada. Jsme za ní rádi a doufáme, že naše spolupráce bude velmi dlouho trvat.


Kavárnu U Kočičích tlapek navštěvuje každý rok a pokud se to podaří tak se tam dostaneme i častěji. Úžasná obsluha a skvělé zákusky s kávou spojené s kočičkami je nádherný zážitek na který všichni velmi ráda vzpomínají.


Říjen je tady a sním se k nám vrátila naše milovaná Canisterapie s Monikou a Monikou. Jejich návštěva všem našim uživatelům vždy zvedne náladu na několik dní.


Po prázdninách se do našich aktivit vrací keramika, která v našem Domově probíhá jednou za měsíc. Hned jsme začali tvořit věci na Vánoce abychom měli, co prodávat na Vánočním setkáním.


Ve dnech 6.-7.-10. 2022 konečně proběhlo nástavbové školení bazální stimulace. Pracovníci díky školení získali nové poznatky z oblasti bazální stimulace, které mohou využívat v praxi. Bazální stimulace je v našem Domově hojně využívána, klienti na ní reagují velmi dobře a i  klienti, kteří mají projevy problémového chování jsou díky prvkům bazální stimulace schopní běžného fungování.

Za proběhnuté školení musíme poděkovat Nadaci, bez které by se školení nerealizovalo a to

www.vdv.cz

VDV-logo-2017 (1)

Jakožto v roce předchozím nám pomohla tuto akci financovat, za  což jí velmi děkujeme…..


Pravidelně jednou za tři měsíce pořádají naši volnočasový pracovníci pro uživatele sportovní hry. Kde uživatelé předvádějí své sportovní schopnosti.


Tento měsíc jsme se na výlet vydali do restaurace Zastávka. Velmi rádi se tam vracíme. Obsluha je příjemná a jídlo vynikající. Vždy si to tam užijeme na maximum.


Od pondělí do pátku mají uživatelé různé aktivity s volnočasovými pracovníky. Výtvarnou dílnu, trénink paměti, hudební dílnu a další. Pořád je, co dělat a všichni si to moc užívají.


Podzim je časem houbaření. I my jsme se vydali na houby. Sice jsme jich moc nenašli, ale užili jsme si pobyt v lese.


Pokud nám to počasí dovolí tak se snažíme, co nejvíce času trávit venku na terase.


V našem Domově dělají společnost zvířátka. Na prvním patře bydlí kočička Micinka ( personál i uživatelé jí říkají čůza), potom je tam morče Britanny. Na druhém patře bydlí kočička Rozárka ( personál i uživatelé jí říkají černý ďábel) a králík Lucinka. Na zahradě máme kozu Berušku a kozla Ferdu. Jsou to úžasný společníci pro naše uživatelé i personál.


I letos jsme se účastnili akce Seni cup. Letos jsme se účastnili všech tří kategorií. První kategorie byla malování, druhá fotbalový pokřik a třetí fotbalové schopnosti. Moc jsme si to užili.


Každý měsíc se snažíme jezdit na výlety. Tentokrát naše kroky vedli na statek Lukášovi na Stochově. Paní majitelka byla velmi milá a naši uživatelé si mohli pomazlit zvířátka.


I v našem městě máme nádherný kostel a toho nejúžasnějšího Faráře. Zdejší pan Farář k nám chodí pravidelně každý měsíc. A jednoho krásného dne nás pozval na návštěvu do místního kostela. Jeho pozvání nás moc potěšilo a jeho nabídku jsme tedy moc rádi přijali. Byl to krásný zážitek plný nových informací o kostele a nahlédnutí do všech jeho zákoutí.


Tatínkové mají svátek. Našim uživatelům k tomuto dni upekla vynikající buchtu naše pečovatelka Veronika. Veroniko, moc děkujeme a všem tatínkům přejeme všechno nejlepší.


Dnes k nám do Domova přijela vzácná návštěva. Přijela paní Veronika a sebou přivezla svého nejlepšího kamaráda – koně Sagiho. Jezdí k nám pravidelně 1x za rok a my se na jejich návštěvu vždy moc těšíme. Je to totiž pro všechny zážitek na několik týdnů.


Dneska bylo krásně a tak jsme toho počasí hned museli využít. Uživatelé měli dopoledne program od aktivizačních pracovníků a potom si dali na terase i oběd.


Všichni naši uživatelé mají rádi, jak Moniku z canisterapie tak i její psí parťáky a že jich nemá málo. Dnes sebou vzala i další kolegyni z canisterapie. Už teď se těšíme na jejich další návštěvu.


Další výlet je za námi. Na návštěvu v Lužné jsme si všichni moc těšili. Nejen, že jsme viděli krásné automobily, ale ještě jsme k nim měli krásné povídání o jejich historii.


Maminky dnes slaví svátek. Ani my jsme na ně nezapomněli. Naše milá paní Růženka jim udělala domácí střechu, kterou mají uživatelky moc rádi.


Dneska k nám  dorazila čarodějnice vzala sebou svojí kočkou a muzikanta. Oslava měla být venku, ale bohužel nám čarodějnice dovezla i mraky plné deště. Nás to neodradilo a užili jsme si zábavu v prostorách Domova.


I na Velikonoce nás přišli navštívit naše kamarádky z canisterapie. Dorazila Monika a Monika se svými psími parťáky. Tentokrát jim dělala společnost i Terezka, která uživatelům zahrála na flétnu  několik písniček.


Pravidelně každý rok navštěvujeme statek U Merlina. I letos jsme se tam vydali. Zvířátka se nám ukázala v plné kráse. Ukázala nám všechny svoje akrobatické čísla. Těšíme se na další návštěvu.


Všichni mají rádi Velikonoce. Ani u nás k tomu není jinak. Letos jsme si to náramně užili. Všichni uživatelé měli velkou radost.


Od 15.4.2022 jsou poveleny návštěvy bez objednání.


Vzhledem k výskytu nákazy Covid – 19 jsou v našem zařízení zatím do 14.4.2022 zakázány návštěvy.


Pohyb je pro naše uživatelé hrozně důležitý a proto pořádáme pravidelně sportovní hry. Tentokrát jsme sportovní hry spojili s našim projektem univerzita 3.věku.


Náš další výlet směřoval na Kladno do Sládečkova muzea. Jezdíme tam pravidelně každý rok, protože to tam naši uživatelé mají rádi a vždy nás tam mile přivítají. Tentokrát tam byla výstava ptactva s krásnou přednáškou a všichni jsme si to opět užili.


Snažíme se dělat uživatelům různé programy. Ať to jsou pravidelné programy, náhodný program a nebo rehabilitace. Tak se snažíme, aby si každý vždy našel to, co ho baví.


Naši uživatelé mají rádi hudbu a proto jsme moc rádi, že k nám jezdí náš úžasný muzikant a dělá našim uživatelům radost. A hudba je nikdy nenechá v klidu a vždy si jdou zatancovat.


Mezinárodní den žen, je krásný svátek. Každá žena si zaslouží v tento ten udělat radost. Náš personál si nachystal několik básní a zajisté nemohla chybět ani květina. Protože máme rádi něco dobrého tak nechyběl ani zákusek pro všechny uživatelé.


Masopust je vždy plný kostýmu, zábavy a výborného jídla. Sice nám ty kostýmy moc nevyšly a v kostýmech byl pouze personál, ale ani uživatelé nebyli pozadu a všichni jsme si to užili naplno.


Konečně nám situace dovolila to, že jsme mohli vyrazit na výlet. A kam jinam by naše kroky mohli směřovat než do naší velmi oblíbené Kočičí kavárny. Stýskalo se nám jak po majitelce Týnce, která nám vždy vykouzlí úžasnou atmosféru s vynikající kávou a něco dobrého k ní. Ani její chlupaté kočičky nejsou pozadu a mazlí se s námi 🙂 Všichni tam moc rádi jezdíme, protože je to pro všechny nezapomenutelný zážitek


Konec roku je tady! I my ho slavíme. Milé rodiny, přátelé našeho Domova přejeme Vám všem Šťastný Nový rok 🍀 Ať se Vám daří, splní se Vám všechny přání. Ať se máme vždy o koho opřít a těšíme se na Vás i v tom Novém roce. Ať je lepší než ten letošní 🍀


To, že naši uživatelé mají rádi zvířátka se, už dávno ví. Ale to, že díky Ježíškovým vnoučatům zažijeme tento nádherný zážitek s papoušky nikdo nečekal. Radost byla obrovská a my za ní moc děkujeme.


Město Nové Strašecí nám udělalo na náměstí strom přání. A díky úžasným dárcům se všechna přání našich uživatelů splnila. Díky nim měli všichni uživatelé včera pod stromečkem dárek, který jim udělal obrovskou radost


K Vánocům patří setkání s rodinou a dárky. I my jsme si udělali tento krásný den s rodinami a uživateli. Pod stromečkem našli všichni nějaký dárek i díky projektu Ježíškova vnoučata.


Na naše uživatelé si vzpomněli vězni z vězni Oráčov, kteří jim vyrobili spoustu výrobků ze dřeva a i dřevěný adventní věnec. Poštou dorazila přáníčka k Vánocům a našim uživatelům to vykouzlilo úsměv na rtech.

IMG_20211217_104635


S našim Domovem, už několik let spolupracuje Monika Macáková z Dobrovolnického centra Kladno, která nás navštěvuje velmi často se svým psím parťákem Logenem. Mimo to nám pravidelně nosí obrázky a přáníčka od dětí. Děkujeme za úžasnou spolupráci.

received_334612311519027


K Vánocům patří hned několik tradic. I my jsme se do některých letos pustili. Zadělávali jsme těsta na cukroví, pekli jsme. Rozkrajovali jablíčka, pouštěli jsme lodičky a samozřejmě jsme lili olovo. A ani zapalování adventních svíček nechybělo.


Vánoce se pomalu, ale jistě blíží a proto nás navštívil náš úžasný Honza Jareš – nevidomý zpěvák a klavírista. Jeho vystoupení je vždy plné emocí a potěšení. Naši uživatelé se vždy na něj moc těší.

IMG_20211206_134602


Mikuláš, čert i naděl navštívili náš Domov a hledali nějakého hříšníka. Mikuláš s andělem měli radost, že žádného hříšníka nemáme, ale čert byl trochu smutný.


Mikuláš je za pár dní a do našeho Domova se vydala paní Monika Ruprichová se svojí úžasnou psí slečnou Eliškou udělat našim uživatelům radost v kostýmu anděla.  Děkujeme za úžasnou spolupráci.


Letos firma Seni vyhlásila online ročník Seni výzvy hned v několika kategorií – zpěv, fotbalové dovednosti a choreografii. My jsme se hned zúčastnili dvou kategorií a to – zpěv a fotbalové dovednosti, kde jsme získali cenu porotu a hned několik skvělých cen, z kterých jsme měli všichni obrovskou radost a už teď se těšíme na příští rok.


To, že do našeho Domova chodí pravidelně pejsci jsme si už všichni zvykli, ale to že se na naší zahradě objevil úžasný kůň jménem Sagi se svojí majitelkou Veronikou bylo úžasné překvapení pro všechny. Každý si jeho přítomnost užil dle svého.


I letos jsme se vynadali na výlet do Sládečkova muzea Kladno, kde jsme si prohlídli nádhernou výstavu oblečení a šperků, které se nosilo dávno. Nadšení bylo jak ze strany dam tak i mužů.


Pohyb je pro naše uživatelé velmi důležitý. I když pravidelně cvičí tak se pravidelně konají sportovní hry, které mají všichni rádi a snaží se o ty nejlepší osobní výsledky.


Ani letos jsme nevynechali naší tradici a zajeli jsme si na oběd do naší oblíbené restaurace na Zastávce v Nižboru. Opět nás čekalo milé přivítání jak od majitele Tomáše Hanáka tak i od jeho personálu. Atmosféra i jídlo bylo úžasné a těšíme se opět za rok .


Na naší zahradě jsme si udělali novou radost v podobě ruských kuželek. Velmi nás překvapilo, jakou z toho měli uživatelé radost a věříme, že je budou pravidelně hrát, jak s našimi zaměstnanci tak i s rodinami.

kuzelky


Vzhledem ke zhoršující se situaci jsou nyní návštěvy možné pouze po telefonické domluvě a rezervaci termínu. Rezervace terminu na telefonu 734 750 820. Děkujeme za pochopení


Vzhledem ke zhoršující se situaci prosíme návštěvy o maximální opatrnost a dodržování aktuálních epidemiologických opatření. Chráníme především naše klienty. Od pondělí bude vstup do zařízení možný pouze s platným a kompletním očkováním. Děkujeme za pochopení a spolupráci


Na kafíčku se zákuskem si každý rád pochutná, ale řekněme si na rovinu že občas vyzkoušet něco jiného, dobrého není na škodu. Máme-li tu možnost vyrážíme do naší spřátelené kočičí kavárny na Kladno, kde je o nás úžasně postaráno. a nejenom co se našich chuťových pohárků týče. Společnost nám vždy dělá úžasná majitelka Týnka se zástupem svých kočičích miláčků. A v tu chvíli je o zábavu postaráno. Kočičky a kocourci se nechávají chovat, mazlit, rádi si „přilepší“ nabízeným pamlskem přímo z dlaně a předvádějí spoustu sportovních a akrobatických výkonů na svých prolézačkách a vyvýšených pelíšcích. Tohle místo opravdu nadchne každého příznivce dobré kávy, úžasného mlsání a obzvláště nadchne lidi, jako jsme i my, kteří máme rádi zvířata a kočky zvláště! 🙂


Obdobou soutěže Miss seniorka se u nás tradičně pořádá soutěž Sympťák Alma Mater. Tak jako o své sympatie bojují dámy, tak i pánové  a ti  předvedly skvělé výkony. Opět se zpívalo, tančilo, přednášelo, zkrátka vše co pánové měli nacvičeno a s čím se chtěli ukázat. Opět jedním z důležitých kritérií byl vzhled, tak jak to v těchto soutěžích bývá. Pánové se opravdu a doslova hodili do gala a můžeme odpřisáhnout, že dámy v porotě to neměli opravdu lehké. Rozhodování bylo na nich a posuďte sami, jaké fešáky letos vybraly.

IMG_20210722_105044_1


Hudebních vystoupení se v našem zařízení pořádá mnoho. Ať už je to pravidelné vystoupení p.Šitty, nebo víkendové hudební chvilky s p.Suchým, nicméně o opravdovou senzaci se postaral nevidomý zpěvák a klavírista Honza Jareš. Svým krásným hlasem a úžasnou hrou na klavír naplnil nás všechny přítomné opravdovým klidem, pohodou a z něho samotného sršící dobrou náladou. Naši uživatelé tak měli příležitost poslechnout si známé české písničky a sami se do zpěvu přidat, což mnozí opravdu udělali. Velké, opravdu velké díky tomuto úžasnému člověku, s velkým srdcem a s obrovským uměním pohladit člověka po jeho duši.

IMG_20210715_141344


Že se s našimi uživateli nedostaneme v rámci našich výletů ke zvířatům? OMYL! Naše další výletování směřovali naše kroky do Seko Zooparku, kde jsme měli úžasnou možnost pozorovat zvířata jako jsou velbloudi, klokani, pávi a koně. Nevěřili byste, ale i takové zvířátko jako je klokan, byť vypadá velmi plaše, rádo se přihopká pro pamlsek nabízený přímo z dlaně. Stejně dobrodružné bylo krmení velbloudů, kterým jsme mohli nabídnout pochoutky a při mlsání je pohladit. Koník, který byl zvláště ochočený nám na každém kroku dělal společnost a doprovázel naše uživatele. Třešničkou na dortu byla možnost pohladit si královského ptáka – páva. Dnešní výlet se tedy velmi povedl.


Nejenom o tělo je potřeba v průběhu let pečovat, starat se také musíme starat i svojí paměť. Vždyť v paměti uchováváme to nejcennější co máme – naše vzpomínky. Proto jsme naši paměť trošku potrápily tím, že jsme pro naše uživatele uspořádali takzvanou Universitu třetího věku. Universita byla rozdělena na jednotlivé předměty, které známe ze školních let. Byly ty to tedy předměty jako český jazyk, matematika, dějepis, vyzkoušeli jsme také cizí jazyky, no zkrátka hlavy jsme zapojili tak jak to nejlépe šlo. Za vzorné absolvování naší „university“ dostali naši uživatelé vysvědčení.


Tak jako matky mají svůj svátek tak i otcové mají své významné datum v kalendáři. V dnešní sváteční den jsme tedy všem pánům-otcům srdečně poblahopřáli a jejich oblíbený dort u toho nechyběl.


Měsíční plán aktivizačních činností DzR Alma Mater

 

 

Červenec 2021

 

7.7.2021 Cyril a Metoděj
7.7.2021 Muzikoterapie pan Šitta
13.7.2021 Výlet
14.5.2021 Keramika
15.7.2021 Vystoupení pan Honza Jareš
20.7.2021 Muzikoterapie pan Šitta
22.7.2021 Sympaťák Alma Mater
23.7.2021 Návštěva pana Faráře

 

          Po celý měsíc červenec 2021 budou probíhat skupinová a individuální pohybová cvičení, vycházky. Canisterapie a muzikoterapie pan Suchý


Od 14.6.2021 jsou návštěvy povoleny bez objednání a za svými blízkými můžete přijít bez jakéhokoliv omezení 🙂 I nadále platí tyto podmínky: že dotyčná návštěva prodělala v 180dnech před návštěvou Covid, nebo se prokáže negativním PCR testem ne starší 7 dní . Popřípadě s potvrzením o očkovaní 1.davkou vakcíny a uplynutím 21 dnu od podání vakcíny. Antigenní test ze zaměstnání nebo školy platí 72hodin. Zároveň je možné přímo v Domově podstoupit antigenní test za 120kc( prosíme přesnou částku na úhradu)


Další z řady výletů nasměroval naše kroky do Lánského muzea sportovních automobilů. Počasí nám opět přálo. Cesta to nebyla dlouhá a tak jsme zakrátko obdivovali vozy známých světových značek ve sportovním provedení. Nejen pánům ale i dámám by jistě  naskočila husí kůže z rychlosti, kterou se tyto vozy dokáží prohánět po silnicích.


Měsíční plán aktivizačních činností DzR Alma Mater

 

 

Červen 2021

 

2.6.2021 Kadeřník + pedi
2.6.2021 Muzikoterapie Šita
8.6.2021 Výlet
9.6.2021 Keramika
15.6.2021 Muzikoterapie Šitta – oslava narozenin
18.6.2021 Den otců
25.6.2021 Návštěva pana Faráře
29.6.2021 Předání vysvědčení – Univerzita 3.věku
29.6.2021 Muzikoterapie Šita

 

          Po celý měsíc červen 2021 budou probíhat skupinová a individuální pohybová cvičení, vycházky.


Protože se situace vyvinula v náš prospěch, můžeme konečně opustit brány domova a vyrazit na výlet. Naše první kroky směřují na Statek u Merlina. Počasí nám přeje a my si užíváme krásného prostředí. Zvířat jsme viděli dost a jejich přítomnost našim uživatelům mnohdy vykouzlila na tváři úsměv.


Zeptáte-li se dítěte, který člověk je v jeho životě nejdůležitější nejspíše se dočkáte odpovědi – MAMINKA. Nejenom děti ale všichni lidé bychom měli mateřství, mateřskou lásku a péči, zkrátka všechny maminky ctít a chovat ji tak nějak ke svému srdci co nejblíže. Dnešní den jsme tedy věnovali kytičku všem „našim“ maminkám, bez nich bychom tady nemohli být a jichž si z celého srdce vážíme.


1. máj, lásky čas jak říká jedno české přísloví. Dnešní den jsme vzpomínali na prvomájové oslavy, jak se oslavovaly dříve, jak se slaví dnes a vlastně proč je tento den tak opěvovaný. Zabrousili jsme tedy lehce i do paměti našich uživatelů a většině z nich vyvstaly v paměti oslavné prvomájové průvody plné barev a transparentů nesoucích oslavná hesla. Proto i my jsme si k tomuto dni dva takové transparenty vytvořili a posuďte sami, že práce to byla opravdu zdařilá.


Že by se u nás opominuly oslavy čarodějnic? Ani v této době jsme nelenili a tuto oslavu si nenechali ujít. Počasí nám tento den rozhodně přálo a tak jsme se vydali na naši zahradu, pozvali pana Suchého, aby naše „slavení“ a hodování doprovodil krásnou muzikou a hned byla akce jak se patří. Opékaly se buřty a celé odpoledne se nám tedy neslo ve znamení dobré nálady. A nemusíte se bát žádnou „čarodějnici“ jsme neupálili.


Projekt Ježíškova vnoučata spustili krátkodobý projekt „Příběhy pečujících“

O co se jedná ?

Hledáme pracovníka domova seniorů nebo specializovaného centra, který své zaměstnání bere jako poslání. Člověka, který svým přístupem mění životy starých lidí k lepšímu. Ať už den za dnem mravenčí a osobní prací, nebo jedním velkým a neobyčejným lidským skutkem.

Šanci vyprávět nám jeho příběh máte prostřednictvím jednoduchého formuláře do konce května. Prvních tři sta pečujících obdarujeme jedinečným tričkem s motivem zdravotníků a pečovatelů superhrdinů z pera českého kreslíře Štěpána Mareše. Vybrané příběhy zveřejníme na webu Ježíškových vnoučat, facebooku, ale i ve vysílání Českého rozhlasu. Tak, aby se o nich dozvědělo co nejvíce lidí. Aby byli inspirací ostatním i pozitivním zrcadlem české geriatrie.

Více informací najdete na :  https://jeziskovavnoucata.rozhlas.cz/pecovatel/nominovat


Dnes se v našem domově uskutečnily tradiční sportovní hry. Účast byla opět velmi hojná a proto není divu že o skvělé výsledky nebyla nouze. Jistě dáte za pravdu že se dnešní sportovní klání opravdu velmi povedlo.


Od 25.3.2021 jsou v našem Domově opět možné návštěvy za podmínek, že dotyčná návštěva prodělala v 90dnech před návštěvou Covid, nebo se prokáže negativním PCR testem ne starší 48hod. Popřípadě s potvrzením o očkovanií2davky starší min. 3tydny.Zároveň je možné přímo v Domově podstoupit antigenní test za 120kc( prosím přesnou částku na úhradu ) .Na návštěvu se musíte objednat na telefoním čísle 734 750 820.

Situace kolem nákazy Covid – 19 není ještě pořád dobrá, ale neznamená, že si mi v Domově neužíváme. Máme různé programy a hlavně pravidelně cvičíme.


Dneska je MDŽ a my jsme ho oslavily jak se patří. Velké díky patří vězňům z věznice Oráčov, kteří nám poslali nádherná přáníčka, sbírku básní a karafiáty. Paní Růženka nám upekla raffaelo řezy, které všem moc chutnaly. 🍀


Na návštěvu opět přijela paní Monika a Monika a jejich psí kamarádi. Bylo plno legrace, mazlení a česání 🙂


V projektu Ježíškovi vnoučata jsme si s uživateli přáli návštěvu papoušků. A tento úžasný dárek jsme dostali a papoušci se dostavili. Byl to úžasný zážitek pro každého v našem Domově. Děkujeme


Valentýn je lásky čas. I my jsme tento svátek oslavili. Vytvořili jsme srdíčka na které jsme napsali vzkazy. Z kavárny U Kočičích tlapek nám dorazilo super překvapení – domácí palačinky. Chutnali úžasně.


I v únoru k nám na návštěvu přišla paní Monika a Monika a jejich psí kamarádi. Kromě toho co nám pejskové vždy ukazují a mazlení s námi dneska pejskové trénovali i chůzi. Bylo to krásné propojení našich uživatelů a pejsků.


Měsíční plán aktivizačních činností DzR Alma Mater

 Únor 2021

2.2.2021 Muzikoterapie pan Šitta
3.2.2021 Keramika
7.2.2021 Canisterapie
11.2.2021 Návštěva papoušků
12.2.2021 Kadeřnice a pedikúra
16.2.2021 Muzikoterapie pan Šitta – oslava narozenin
16.2.2021 Masopust
26.2.2021 Návštěva faráře

 

          Po celý měsíc únor2021 budou probíhat skupinová a individuální pohybová cvičení, vycházky.


Cvičení je pro naše uživatelé důležité a zároveň je i baví. Probíhá skupinové cvičení, hromadné cvičení se šátky a talíři, senzomotorický koberec, elektrický rotoped.


V letošním roce nás přišla navštívit paní Monika a Monika a vzali sebou psí kamarádi. Pejsky máme rádi. Vždy nám ukážou, co se nového naučili a jak umí poslouchat. A když nám to předvedou tak pak nastává čas na mazlení 🙂


Kolem nás je sice divoká situace, ale my se snažíme každý den si dělat hezký. Tvoření je pro nás fajn hned z několik hledisek. Je u toho zábava a procvičujeme si jemnou motoriku.


Měsíční plán aktivizačních činností DzR Alma Mater

Leden 2021

5.1.2021 Muzikoterapie pan Šitta
6.1.2021 Keramika
9.1.2021 Canisterapie
19.1.2021 Muzikoterapie pan Šitta – oslava narozenin
29.1.2021 Návštěva pana faráře

 

          Po celý měsíc leden 2021 budou probíhat skupinová a individuální pohybová cvičení, vycházky.


Konec roku je tady. I my jsme slavili. Přejeme všem jen to nejlepší do Nového roku a doufáme, že příští rok bude lepší než minulý. Hodně zdraví všem a snad tato šílená situace bude brzo za námi 🍀IMG_20201231_134217


Letos byl náročný rok, ale i přesto jsme dodrželi naší tradici a ke konci roku jsme pořádali sportovní hry. Účast byla veliká a výkony úžasné, ale vítězové můžou být jen tři. Výsledky byli velmi těsné.


Konec roku se blíží. A jelikož naši uživatelé mají rádi pejsky podařilo se nám domluvit canisterapii. Paní Monika Ruprichová byla tak hodná, že k nám dorazila se svojí chlupatou slečnou Stelinkou. Všichni měli obrovskou radost.


Na základě Usnesení Vlády ČR ze dne 21.prosince 2020 č. …. O změně krizového opatření

Pravidla vycházek mimo zařízení

Vycházka bude umožněna pouze v termínu po předešlé telefonické domluvě, na tel. 737 750 820.  

Postup:

  • Pokud bude uživatel opouštět budovu zařízení vždy musí mít v průběhu vycházky nasazen respirátor FFP2 nebo KN95.
  • Vycházka do 6hodin mimo zařízení je možní bez dalších postupů.
  • Vycházka delší než 6hodin je možná za těchto podmínek:
  1. Po návratu do zařízení je uživatel umístěn do karantény a do 72hod mu bude proveden antigenní test, tento test bude zopakován po dalších 3-4dnech po návratu a pokud oba testy budou negativní může uživatel opustit karanténu.
  2. Pokud bude jeden nebo oba testy pozitivní postupuju se dle standartního postupu Nákaza Covid 19.

V pátek 18. prosince jsme s našimi uživateli oslavili Vánoce. Dopoledne díky všem úžasným dětem dostali naši senioři přáníčka k Vánocům z kterých měli obrovskou radost. Odpoledne nám po dlouhé době přišel zahrát na klávesy pan Suchý a také k nám dorazil Ježíšek, který díky pomoci rodin, městu Nové Strašecí a projektu Ježíškovy vnoučata donesl dárek každému uživateli. Byl to krásný den.


K 18.12.2020 jsou všichni uživatelé Domova negativní na COVID 19. Celkově nákazou prošlo 39 uživatelů. Jeden uživatel zemřel s nákazou COVID 19, ostatní uživatele měli průběh spíše mírný. Celkově prodělaly nákazu 3 pracovnice Domova, také s lehkým průběhem.

 
V rámci Covid pandemie zařízení nakoupilo do každého pokoje čističky vzduchu s certifikátem na Covid 19, došlo k dovybavení všech prostor dávkovači na dezinfekci, nakoupeny byly dezinfekční rohože a další potřebné věci pro zvládnutí případné další nákazy, která se nám snad vyhne 🙂

V pátek 4.prosince nás mile překvapila návštěva Mikuláše s jeho družinou. Po celém Domově zavládla Vánoční atmosféra plná písní a smíchu. Jen čert byl smutný, protože odešel s prázdnou.


Dne 5.12.2020 proběhl další plánovaný den odběrů na Covid 19. Celkem k tomuto dni prošlo nákazou 36 uživatelů, z čehož pozitivních k 5.12.2020 byli dva uživatelé.

Celkově nákazu prodělaly 3 pracovnice. Poslední pracovnici zítra končí karanténa a tím budeme v plné sestavě.

Dnes proběhlo testování posledních dvou uživatelů, kteří byli dne 5.12.2020 pozitivní a pouze jeden má výsledek stále pozitivní.

Již tento týden jsme se pomalu vraceli k běžnému životu v Domově a příští týden nás čekají vánoční radosti….

Aktuálně testování uživatelů již neprobíhá pouze u těch kteří jsou aktuálně pozitivně testovaní a následně ti, kteří nákazu neprodělali a měli by příznaky onemocnění.

Personál bude naposledy testován ke dni 12.12.2020


Návštěvy jsou od 5.12.2020 povoleny dle Příkazu ředitele č. 4/2020 a v souladu s nařízením vlády ze dne 30.11.2020

Příkaz ředitele č. 4 2020 Návštěvní řád


Dne 30.11.2020 proběhl další plánovaný den odběrů na Covid 19. Celkem k tomuto dni prošlo nákazou 33 uživatelů z čehož pozitivních aktuálně je 6.

S nákazou Covid 19 zemřel jeden uživatel a jeden je hospitalizován ostatní uživatele mají průběh nemoci spíše mírný.

Obě pracovnice s pozitivním testem se již vrátily z karantény a i jejich průběh byl mírný. Aktuálně máme nakaženou jednu pracovnici.


Dne 10.11.2020 jsme obdrželi testy na pravidelné testování uživatelů a zaměstnanců. První testování uživatelů proběhlo dne 11.11.2020 a pro nás s příjemným zjištění, kdy testy byly všechny negativní.

Zaměstnanci prošli také prvním kolem testování v období od 10.11.2020-12.11.2020 též s negativním výsledkem. Další testování  u obou skupin probíhá každý 5 den dle nařízení MZ ČR.

Druhé kolo testování uživatelů proběhlo 16.11.2020, kdy se prokázal výskyt COVID 19, uživatelé byli izolování na jednom patře a byly zavedeny opatření.

První výskyt pozitivního zaměstnance se potvrdil při druhém testování dne 17.11.2020 a druhý 19.11.2020 celkově máme v karanténě dva zaměstnance, kterým karanténa končí tento a příští týden.

K dnešnímu dni máme celkem 32 uživatelů pozitivních na COVID 19 z toho 15 uživatelů již má testy negativní.

Všichni to zvládají velmi dobře a průběh onemocnění je velmi mírný za co jsme moc rádi.

Jsme moc rádi, že v této situaci jste měli všichni pochopení a brali ohled na to, že fungovat v ochranných pomůckách není lehké a ulehčili jste nám naší práci tím, že neprobíhali hovory přes mobilní telefon a omluvili jste naší nečinnost na sociálních sítích. Snad již v průběhu příštího týdne se budeme moci vrátit, alespoň částečně, k našemu programu.

Od zítra 25.11.2020 je možné opět telefonicky kontaktovat vaše blízké na telefonním čísle 734750821 a to v čase od 9:30- 11.00hod a od 13.00-16.00hod. každý telefonát je třeba si předem domluvit, aby pracovníci byli připraveni.

 

Děkujeme za pochopení


Situace kolem Covid 19 je velmi složitá a i dále náš Domov zůstává uzavřený. Ikdyž jsme všichni smutný z toho, že k nám nemohou návštěvy tak se všechen personál snaží našim uživatelům dělat hezké dny. Cvičíme ( jak skupinově tak i individuálně), probíhá dopolední i odpolední program plný aktivit a i bazální stimulace. Své blízké můžete  kontaktovat přes služební mobil, přes aplikaci WhattsApp, můžete napsat našim volnočasovým pracovníkům na mail a nás sledovat na Facebooku nebo Instragramu. Věříme, že se tato situace, co nejdříve zlepší a všichni se brzo uvidíme.


 Je na to velmi líto,ale na základě rozhodnutí naší vlády jsme nuceni od pátku 9.10 uzavřít náš Domov. I nadále se svými blízkými můžete být v kontaktu přes aplikaci Whatsapp a přes mobil. K dispozici Vám jsou i naši volnočasový pracovníci na mailu volnocasoveaktivity@domov-almamater.cz, kde Vám rádi sdělí, co děláme celé dny atd. Budeme se snažit dávat, co nejvíce příspěvků na fb. Děkujeme za pochopení


Dnešní sportovní hry jsme si užili na maximum. Uživatelé soutěžili ve dvou disciplínách( hod míčem do koše a hod obručí na chodítko).Všichni jsme si užili spoustu legrace a k našemu překvapení jsme měli hned dvě výherkyně.


Měsíční plán aktivizačních činností DzR Alma Mater

 Říjen 2020

1.10.2020 Sportovní hry
7.10.2020 Keramika
10.10.2020 Muzikoterapie pan Suchý
11.10.2020 Muzikoterapie pan Suchý
13.10.2020 Muzikoterapie pan Šitta
17.10.2020 Muzikoterapie pan Suchý
18.10.2020 Muzikoterapie pan Suchý
24.10.2020 Muzikoterapie pan Suchý
25.102020 Muzikoterapie pan Suchý
27.10.2020 Muzikoterapie pan Šitta
30.10.2020 Kadeřnice a pedikúra
30.10.2020 Návštěva pana Faráře

 

          Po celý měsíc říjen 2020 budou probíhat skupinová a individuální pohybová cvičení vedená rehabilitační sestrou, vycházky. 


Dnešní dopoledne bylo plné zážitků. Ke svačině byla vynikající domácí moučník. Přijela paní Monika Ruprichová, která sebou přivezla dobrou náladu, sušenky a hlavně přivezla milou psí společnost. A největší překvapení pro uživatele bylo úžasné vystoupení paní Moniky Absolonové, která si na nás udělala čas a přijela nám zazpívat. I když nás zlobila technika ( zvukaři se snažili že všech sil a za to jim moc děkujeme) nenechala se paní Absolonová zaskočit a zazpívala nám bez hudby. Moc jí za to děkujeme a třeba zas někdy zastaví aby nám udělala hezčí den. Moc všem děkujeme


Měsíční plán aktivizačních činností DzR Alma Mater

Září 2020
1.9.2020 Muzikoterapie Šitta
2.9.2020 Keramika
5.9.2020 Muzikoterapie pan Suchý
6.9.2020 Muzikoterapie pan Suchý
12.9.2020 Muzikoterapie pan Suchý
13.9.2020 Muzikoterapie pan Suchý
15.9.2020 Návštěva paní Moniky Absolonové
18.9.2020 Kadeřník a Pedikúra
19.9.2020 Muzikoterapie pan Suchý
20.9.2020 Muzikoterapie pan Suchý
25.9.2020 Návštěva pana Faráře
29.9.2020 Muzikoterapie pan Šitta
Po celý měsíc září 2020 budou probíhat skupinová a individuální pohybová cvičení vedená rehabilitační sestrou, vycházky.

Dneska dopoledne proběhl další ročník Miss senior. Atmosféra byla úžasná a všichni si to náramně užili. Na účastníky čekali hned tři disciplíny. 🍀 


Výlet do kladenské kavárny U Kočičích tlapek se velmi povedl. Cesta tam i zpět byla bez problémů, počasí nám celkem přálo, takže nebylo, až tak velké horko. Účast uživatelů byla velká, protože spousta z nich kočičky miluje. Obsluha v kavárně byla velmi milá a ochotná a každé přání nám splnila. Kočičky měli dobrou náladu dělali nám skvělou společnost a nechali se drbat a mazlit. Všichni si to užili a už se těší na další návštěvu.


Léto je za chvíli za námi, ale mi si ho užíváme dle možností. Probíhají běžné aktivizační činnosti  ( např. výtvarná a hudební dílna, karaoke, cvičení atd.) ale jiné akce vystoupení, výlety atd. Co nejvíce času trávíme na terase, abychom si to sluníčko užili dokud nám svítí.


V měsíci srpen se konal nečekaně kroužek keramiky, který mají uživatelé velmi rádi a velmi je baví. Jsou šikovný a jejich výrobky si můžete prohlídnout v našem suterénu domova.


Měsíční plán aktivizačních činností DzR Alma Mater

 Srpen 2020

 

1.8.2020 Muzikoterapie pan Suchý
2.8.2020 Muzikoterapie pan Suchý
4.8.2020 Muzikoterapie pan Šitta
8.8.2020 Muzikoterapie pan Suchý
9.8.2020 Muzikoterapie pan Suchý
14.8.2020 Výlet do Kočičí kavárny
15.8.2020 Muzikoterapie pan Suchý
16.8.2020 Muzikoterapie pan Suchý
18.8.2020 Muzikoterapie pan Šitta
22.8.2020 Muzikoterapie pan Suchý
23.8.2020 Muzikoterapie pan Suchý
28.8.2020 Návštěva pana Faráře
29.8.2020 Muzikoterapie pan Suchý
30.8.2020 Muzikoterapie pan Suchý
31.8.2020 Miss Senior

 

          Po celý měsíc srpen 2020 budou probíhat skupinová a individuální pohybová cvičení vedená rehabilitační sestrou, vycházky. 


V měsíci červenec se konal další ročník Miss seniorka. Na účastnice čekali hned 3 disciplíny – hodil se vzhled ( jak se účastnice oblékli, jaké měli doplňky atd.),potom následovala volná disciplína v které každá ukázala, co umí nejlépe ( malování, zpívání atd.) a poslední disciplína byla chuť – účastnice měli zavřené oči a měli poznat, co to právě jí. Byla další úžasná akce při které jsme si všichni užili maximum zábavy.


18.7 Dnešní odpoledne bylo opravdu neuvěřitelné. Úžasní lidé z neuvěřitelnou energií z canisterapie se domluvili a přijeli k nám. Sešlo se pět krásných pejsků, kteří nám udělali obrovskou radost. Děkujeme pejskům i páníčkům, že k nám přijeli a udělali nám obrovskou radost. Snad se Vám u nás líbilo a přijedete zas. My se už moc těšíme. Psi láska uzdravuje. Zde je malá ukázka 🍀


V červenci jsme se vydali na výlet do Mšených Lázní, kde na nás čekala nádherná historie lázní a velká kouzelná zahrada. Výlet jsme zakončili ve zdejší restauraci, kde jsme si dali místní vynikající chlebíčky a pití podle chuti. Tento výlet se opět povedl a už teď se těšíme na další výlet.


Naše uživatelky si chtěli zajít na kávu a na něco dobrého. Když nám konečně začalo přát počasí vydali jsme se do místní kavárny. Všichni si to náramně užili. Výborné prostředí, obsluha, vynikající káva a ještě lepší zákusek. Určitě to budeme opakovat častěji.


Měsíční plán aktivizačních činností DzR Alma Mater

Červenec 2020

7.7.2020 Muzikoterapie pan Šitta
11.7.2020 Muzikoterapie pan Suchý
12.7.2020 Muzikoterapie pan Suchý
13.7.2020 Povídání o povolání zdravotních sester
17.7.2020 Výlet – Mšené Lázně
18.7.2020 Muzikoterapie pan Suchý
19.7.2020 Muzikoterapie pan Suchý
19.7.2020 Canisterapie
21.7.2020 Muzikoterapie pan Šitta
25.7.2020 Muzikoterapie pan Suchý
26.7.2020 Muzikoterapie pan Suchý
30.7.2020 Miss seniorka
31.7.2020 Kadeřník a pedikúra

 

          Po celý měsíc červenec 2020 budou probíhat skupinová a individuální pohybová cvičení vedená rehabilitační sestrou, vycházky. 


Za tyto krásné dárečky pro radost jak pro naše úžasné uživatelé, ale taky pro personál ze srdce děkujeme majitelce Kočičí Kavárny na Kladně Kristýně Látkové a její úžasné kamarádce,která nám je vyrobila Markétě Podařílové-Postlove a přidala k nim krásný vzkaz. Srdíčka vykouzlila úsměv na každé tváři.


Dnes odpoledne jsme měli Vítáni léta 😉 Nechybělo opékání buřtů ani poslech krásné hudby od pana Suchého😍 Užili jsme si sluníčka a spoustu dobré nálady. Ideální odpoledne plné zážitků.


Včerejší den se nesl v duchu sportovních her  😍  Opět po 3 měsících jsme měli sportovní hry plné různých disciplín. Všichni si to užili na maximum a těší se na příští konání sportovních her.


Dnes je Den otců. I my jsme ho oslavili. Naši uživatelé dostali k tomuto dni perníčky s láskou udělané od dětí. Nejmladší pekařce jsou 3 roky 🙂


Dneska nás navštívil Senior cirkus a všichni si to náramně užili ♥️🍀 Děkujeme za dárek od Ježíškových vnoučat


Páteční výlet do JK CLASSIC Muzeum amerických historických automobilů v Lužné se velmi povedl a moc jim děkujeme za krásný přístup a překrásné překvapení 🍀


Začátkem měsíce červen nás navštívila velmi milá návštěva pan Milan Enčev a Jan Rosák, kteří si s námi povídali a vyprávěli nám zábavné historky. Děkujeme za tak milou a příjemnou návštěvu a doufáme, že se brzo uvidíme.


NABÍZÍME ve spolupráci s INSTITUTEM BAZÁLNÍ STIMULACE PODLE PROF. DR. FRÖHLICHA, S. R. O.

Termín 29.9.- 30.9.2020

Počet hodin: 24hod.

Cena 4 100,- Kč

https://www.bazalni-stimulace.cz/termin/zakladni-kurz-bazalni-stimulace-78-3-2-2-4-2-3-3/


Měsíční plán aktivizačních činností DzR Alma Mater

 Červen 2020

 

3.6.2020 Keramika
5.6.2020 Kadeřník
6.a 7.6.2020 Muzikoterapie pan Suchý
9.6.2020 Povídání s Milanem Enčevem a Janem Rosákem
9.6.2020 Muzikoterapie pan Šitta
11.6.2020 Návštěva senior cirkusu v Domově
12.6.2020 Výlet
13 a 14.6.2020 Muzikoterapie pan Suchý
19.6.2020 Den otců
20.6.2020 Muzikoterapie pan Suchý
21.6.2020 Muzikoterapie pan Suchý
23.6.2020 Muzikoterapie pan Šitta
26.6.2020 Návštěva pana Faráře
27. a 28.6.2020 Muzikoterapie pan Suchý
29.6.2020 Sportovní hry
30.6.2020 Vítání léta

 

          Po celý měsíc červen 2020 budou probíhat skupinová a individuální pohybová cvičení vedená rehabilitační sestrou, vycházky. 


Otevření Domova:

Všichni netrpělivě čekáte až se nás Domov otevře a vy budete moci navštívit své příbuzné. Náš Domov se otevře dne 1.6.2020 návštěvy bude nutno domlouvat VŽDY telefonicky a PŘEDEM na tel. 734750820. Počet návštěv bude na každý den omezen max.5 návštěv denně. Prosíme o zvýšenou bezpečnost, dezinfekci rukou a ohleduplnosti nejen k naším uživatelům ale i pracovníkům. Pokud se nebude cítit dobře návštěvu odložte. Děkujeme za pochopení


O obrovskou radost a neskutečný zážitek se dnes postarala herečka Barbora Hrzánová s nevidomým akordeonistou a pianistou Máriem Bihárim a trumpetistou Nickem Arthoferem, když přijeli k nám do Domova zahrát a zazpívat na zahradu. Všichni uživatelé i personál si to užili na maximum a měli obrovskou radost a my za to moc DĚKUJEME.


Sice Den Matek byl v neděli, ale my si ho oslavili v pondělí. Všechny naše uživatelky k tomu krásnému dni dostali květinu. Radost byla veliká a to byl účel.


V sobotu dopoledne nás navštívil psí kamarád Duffy. Sice nás navštívil po roce, ale udělal všem v této nelehké situaci obrovskou radost.


Měsíční plán aktivizačních činností DzR Alma Mater

Květen 2020 

4.5.2020 Den Hasičů
5.5.2020 Mezinárodní den porodních asistentek
7.5.2020 Vzpomínkový den na ty, kdo ztratili svůj život během druhé světové války
8.5.2020 Keramika
9.5.2020 Návštěva psího kamaráda
11.5.202012.5.2020 Den Matek Mezinárodní den ošetřovatelek
13.5.2020 Vystoupení pod okny Barbora Hrzánová, Mário a Nick
13.5.2020 Oslava narozenin
15.5.2020 Mezinárodní den rodiny
18.5.2020 Mezinárodní den muzeí
24.5.2020 Evropský den parků
25.5.202025.5.2020 Mezinárodní den ztracených dětíDen Afriky
29.5.202029.5.2020 Svátek sousedůSvětový den bez tabáku

 

          Po celý měsíc leden 2020 budou probíhat skupinová a individuální pohybová cvičení vedená rehabilitační sestrou, vycházky. 


Paní Monika Absolonová není jen úspěšná osoba ve svém oboru ale hlavně žena s velkým srdcem, která si na nás v této nelehké době vzpomněla a svým vzkazem udělala krásnější den nejen uživatelům, ale také personálu. Patří ji velké DÌKY ♥️🤩🥰


Karanténa je těžká pro všechny. Jak pro rodiny našich uživatelů, tak pro uživatelé i personál. Jak trávíme v těchto těžkých dnech čas Vám skoro denně dáváme na náš facebook – Alma Mater. Pokud nemáte facebook některé fotky můžete najít v fotogalerii. Najdete nás také i na Instagramu. Pro dotazy jak Vaši příbuzný tráví svůj čas u nás v Domově můžete kontaktovat naše volnočasový pracovníky na mailu volnocasoveaktivity@domov-almamater.cz . Videohovor můžete uskutečnit přes aplikace Skype nebo WhatsApp. I nadále běží naše výzva VZPOMÍNKOVÝ KUFŘÍK. Všichni jsme zdraví a v pořádku.


Děkujeme ČVUT v Praze za dodání celoobličejových masek pro naše zaměstnance.

IMG-20200421-WA0009


Děkujeme panu Průšovi za výrobu a dodání ochranných štítů.

IMG_20200414_081642


Další skvělá zpráva z našeho domova aneb od dnešního dne se můžete spojit se svým blízkým přes aplikaci WhatsApp přes telefonní číslo na oddělení

IMG_20200417_073121


Milé rodiny našich uživatelů, máme pro Vás výzvu – VZPOMÍNKOVÝ KUFŘÍK! Určitě v této nelehké době velmi často vzpomínáte na své blízké. Pojďte své mamince, tatínkovi, babičce, dědečkovi, tetičce, strýčkovi udělat radost a vytvořte mu vzpomínkový kufřík.

O co se jedná? Jedná se o kufřík či krabičku, truhličku, v čemž by měl Váš blízký uložené vzpomínkové předměty např. fotografie, alba, pohledy, staré časopisy, nahrávky hudby či jiné oblíbené předměty, které ho doprovázeli životem.

K čemu je to dobré? V našem Domově bychom chtěli začít dělat reminiscenční terapii, což je jednoduše terapie vzpomínkami, při které je velmi důležité znát co nejlépe biografii Vašeho blízkého. Tato terapie je vhodná pro lidi s demencí, kteří trpí poruchou krátkodobé paměti a často si dobře vybavují vzpomínky z minulosti. Uživatel si díky vzpomínkovému kufříku může vrátit do minulosti, kde byl velmi šťastný. Díky této terapii se mohou symptomy demence zpomalit. Lidé díky této metodě získávají sebedůvěru, snadněji navazují vztahy s okolím, lépe se smiřují se svými úspěchy i neúspěchy. Předměty, které budou mít Vaši blízký v kufříku pomohou i nám, jakožto pracovníkům, lépe poznat uživatele, dozvíme se, jak uživatel žil, co má rád a tím se nám usnadní vzájemná komunikace.

Možná si myslíte, že tento kufřík je zbytečný, že Váš blízký už toho moc nevnímá a myslíte si, že na tyto předměty už nebude reagovat, ale opak může být pravdou.

Děkujeme za Vaší pomoc. Vzpomínkové balíčky můžete dovézt přímo do našeho Domova a, nebo poslat poštou. Pokud máte nějaké otázky naši aktivizační pracovníci Vám jsou k dispozici na emailu: volnocasoveaktivity@domov-almamater.cz


Dnešní krásný sluneční den jsme si užili na maximum. Dopoledne jsme oslavili Velikonoce. Všichni klienti dostali k Velikonocům domácí perníčky ve tvaru zajíčka, které nám upekla paní Jitka Michálková. Všem se dopolední program velmi líbil. Kdo chtěl šel odpoledne na terasu, kde jsme si povídali a dali jsme si tam kávu. Doufáme, že nám bude i příští týden svítit sluníčko abychom mohli chodit na terasu.


Čím dál častěji se na nás obracíte s dotazy, zda je vše v pořádku a jak trávíme volný čas. Proto jsme se domluvili, že k Vám budeme ještě blíže. Jsme s Vámi v kontaktu na webových stránkách našeho domova, facebooku, instragramu a skypu. Dotazy ohledně aktivizačních činností můžete směřovat na mail volnocasoveaktivity@domov-almamater.cz . Naši volnočasoví pracovníci jsou Vám plně k dispozici.


Máme pro Vás skvělou zprávu. Díky panu Vladimírovi Rambouskovi máme k dispozici dva tablety, díky, kterým se můžete spojit se svými blízkými přes aplikaci skype. Jeden tablet je na prvním patře, kde je uživatelské jméno na skypu  Alma Mater 1. Druhý tablet je na druhém patře je druhý tablet, kde je uživatelské jméno na skypu Alma Mater 2.

tablet


Chtěli bychom poděkovat všem, kteří nám v této nelehké situaci pomohli. Ať to byla pomoc v podobě zajištění látkových roušek, které nám darovali dobrovolníci, neziskové organizace, firmy a další. Děkujeme za dezinfekci, kterou jsme dostali. Panu Jiří Kozák z Nového Strašecí a firmě Průša za ochranné štíty. Panu Vladimírovi Rambouskovi za tablety, paní Zitkové za nákup dezinfekce a paní Česenekové za finanční dar využitý pro naše klienty. A všem ostatním, kteří nám pomohli jakýmkoliv způsobem.

DĚKUJEME ZA PODPORU TÝM ALMA MATER


V této nelehké situaci se naši zaměstnanci zúčastnili výzvy – Zvládneme to! Zvedlo to náladu jak personálu tak i uživatelům.


V tomto týdnu jsme oslavili narozeniny uživatelů. Narozeniny slavila paní Evička která byla z dárků nadšená. Udělali jí obrovskou radost. Další oslavenkyní byla paní Miluška, která měla z dárků radost. Oslavenkyně paní Maruška byla z dárků překvapená a udělali jí obrovskou radost. Dalším oslavencem byl pan Pepíček, který měl největší radost z nealkoholického piva. Posledním oslavencem byl pan Ivan, který měl z bonboniéry velkou radost. Všichni oslavenci si oslavu užili, a nejen jim ale i ostatním se daří dobře a těšíme se na blížící sluníčko 🙂


Tentokrát jsme sportovní hry rozdělili podle pater vzhledem k situaci. Všichni účastníci si to velmi užily. Kdo nechtěl sportovat tak fandil. Atmosféra byla úžasná jako vždy a těšíme se na další sportovní hry. Více informací najdete pod fotografiemi.


Chtěli bychom tímto poděkovat všem, kteří se nám rozhodli v tomto nelehkém období pomocí formou ušití ochranných roušek, které k nám putovaly z různých koutů republiky např. Rumburk, Liberec, Kutná hora, Chomutov,. Rakovník, Nové Strašecí a dále za poskytnutí dezinfekčních prostředků od ČVUT Praha, hasiči Nové Strašecí a do pomoci se zapojili i rodiny našich uživatelů.

Všem VELKÉ DÍKY tým ALMA MATER, o.p.s.

90559652_242917197100616_4222996486071255040_n


Mezinárodní den žen se nám povedlo oslavit i přesto, že jsme ho oslavili o den později.


Dne 4.3.2020 se u nás v domově uskutečnila keramika. Uživatelům s výrobou pomáhaly děti z MŠ u Lesíka z Nového Strašecí.


Měsíční plán aktivizačních činností DzR Alma Mater

Březen 2020

3.3.2020

Muzikoterapie pan Šitta

4.3.2020

Keramika s dětmi z MŠ

7.3.2020

Muzikoterapie pan Suchý

8.3.2020

Muzikoterapie pan Suchý

9.3.2020

Oslava MDŽ

14.3.2020

Muzikoterapie pan Suchý

15.3.2020

Muzikoterapie pan Suchý

17.3.2020

Senior cirkus

17.3.2020

Muzikoterapie pan Šitta

20.3.2020

Výlet

21.3.2020

Muzikoterapie pan Suchý

22.3.2020

Muzikoterapie pan Suchý

27.3.2020

Farář

28.3.2020

Muzikoterapie pan Suchý

29.3.2020

Muzikoterapie pan suchý

30.3.2020

Sportovní hry

31.3.2020

Psí vystoupení

31.3.2020

Muzikoterapie pan Šitta

Po celý měsíc leden 2020 budou probíhat skupinová a individuální pohybová cvičení vedená rehabilitační sestrou, vycházky.


CCI04032020


V sobotu 29.2. nás navštívila velmi milá psí návštěva.Děkujeme dámám z Canisterapie Kladno,že si na nás udělaly čas a přijely k nám. Uživatelé si tuto milou psí návštěvu velmi užili.


Dne 27.2. se uskutečnil výlet do Sládečkova muzea v Kladně, kde byla výstava retro kuchyní a pravěku.


Dne 25.2. jsme s uživateli slavili Masopust v prostorách našeho domova.


Dne 23.2. k nám do domova přijeli herci z Divadélka U Zvonu z Kladna s představením o Pejskovi a kočičce.


Město Nové Strašecí zorganizovalo Masopustní průvod, který se konal 22.2 a naši uživatelé se ho také zúčastnili.Děkujeme organizátorům za pozvání.I my v domově jsme oslavili svátek sv. Valentýna s uživateli.Naše malá pomocnice Terezka rozdávala uživatelům domácí perníčková srdíčka.


Dne 31.1.2020 jsme navštívili Kočičí kavárnu na Kladně kde nás velmi mile přivítali. Uživatelům se návštěva velmi líbila.


Ke dni 24.2.2020 byly obnoveny návštěvy

Budeme se na vás těšit


Předposlední den v měsíci nám zpříjemnila návštěva z Dobrovolnického centra Kladno paní Mgr. Andrea Kovácsova se psi slečnou Ellinkou. Bylo velmi příjemné dopoledne a my si ho moc užili a budeme se těšit na další návštěvu 🙂


Z důvodu zvýšeného výskytu respiračních onemocnění od 3.2.2020 jsou zakázané návštěvy v Domově.

Děkujeme za pochopení


Oslava životního jubilea 

Je krásné když si rodné město vzpomene a udělá si čas…… děkujeme

IMG-20200121-WA0005IMG-20200121-WA0025

Měsíční plán aktivizačních činností DzR Alma Mater

Leden 2020

6.1.2020 Tři Králové
9.1.2020 Živá hudba F.ŠittyOslavy narozenin
12.1.2020 Světový den manželstvíŠachový turnaj
20.1.202023.1.2020 Návštěva psího kamarádaŽivá hudba F.ŠittyOslavy narozenin
24.1.202030.1.2020 Návštěva pana faráře ZemanaNávštěva psího kamaráda
31.1.2020 Výlet do kočičí kavárny
31.1.2020 Světový den pomoci malomocným

 

          Po celý měsíc leden 2020 budou probíhat skupinová a individuální pohybová cvičení vedená rehabilitační sestrou, vycházky. 


S novým rokem přichází i novinky a změny v našem Domově. Došlo ke kompletní změně aktivizačního týmu. Od ledna bude naše uživatele doprovázet ve volnočasových aktivitách Erik a Lucka, kteří v našem Domově nejsou žádnými nováčky a my věříme, že se rychle zaběhnou v nové funkci a aktivity si budou užívat nejen oni ale i uživatelé. V průběhu ledna vložíme plán akci na rok 2020 který bude plný akcí a radostí. Další posilou volnočasového týmu je víkendová výpomoc pana Josefa, který bude naše uživatele doprovázet o víkendových volných chvílích především hudebním programem 🙂


Tak se nám blíží očekávaný den celého prosince, završení celého roku. A co nám přinesl prosinec?
V první řadě nás navštívil Mikuláš s čertem a vzali i anděla, nad očekávání jsme i po návštěvě byli v plném počtu.
Během měsíce jsme opět zjistili, že existují lidé, kterým není osud ostatních lhostejný a díky projektu Ježíškova vnoučata jsme se setkali s úžasnými lidmi, za to moc děkujeme
Uskutečnil se v řadě druhý Jarmark Domova, ale byla vánoční premiéra a nesměla chybět besídka a nadílka od Ježíška. Zapojili jsme se do krásné akce zdobení stromečku na náměstí Nové Strašecí, kam jsme umístili přání našich uživatelů a všechna díky obdivuhodné osobě byla splněna …. za to velký dík nejen ,,Ježíškovi“, ale i lidem, kteří tuto akci zorganizovali.
Na závěr nás čeká Silvestr a co nás čeká v roce 2020….?
Nechte se překvapit 🙂 určitě je se na co těšit.

Přejeme všem krásné a klidné svátky a do Nového roku 2020 hlavně zdraví, které je nejdůležitější.


I letos jsme společně oslavili vánoční čas na besídce, kde jsme strávili hezké chvíle u živé hudby, rozbalili dárečky a i zamlsali 🙂 Všichni dostali svůj dáreček a někdy i slzička ukápla.. Děkujeme rodinám, známým že v tento čas byli s námi….


12.12.2019 byl pro všechny přátele,kamarády a rodinné příslušníky připraven v našem Domově Vánoční jarmark. Od 15 hod. jste mohli posedět se svými nejbližšími v kulturní místnosti, kde byl připraven odpolední program : zpěv vánočních koled v doprovodu harmoniky , vánoční pohoštění , a prodej našich výrobků, na kterých jsme už od září pracovali. Výtěžek bude použit na předplatné časopisu 100 plus 1 a společenské hry dle výběru uživatelů.


I letos jsme se zapojili do krásného programu Ježíškova vnoučata a po celý prosinec se setkávali s úžasnými lidmi, či našim panem pošťákem 🙂  Každé z přání bylo splněno ať už jsou o pečenou husu, mimochodem prý byla výborná, nebo o zakrslého králíčka, či tablet svetr, mlsání, knihy či deky…. každý našel co hledal

Každé vnouče, které k nám letos dorazilo bylo speciální a my si každého z nich nesmírně vážíme. Přesto bych ráda věnovala pár slov zrovna tomuto vnoučeti pro pana Jaroslava. Poté co vnouče bylo osloveno původním vnoučetem a seznámeno s příběhem celoživotního ,,mašinfíry“ České dráhy, jakožto oslovené nové vnouče, neváhali a rozhodli se splnit přání v podobě předplatného časopisu Železničář. V den předání přijela skupinka milých lidí, která vyrazila dech nejen nám, ale i panu Jaroslavovi, předplatné časopisu bylo splněno, ale oni si s dárkem dali mnohem více práce než jenom zajištění předplatného. Dohledali kolegu pana Jaroslava a donesli fotografie z jeho posledního dne v práci, při pohledu na ně nebyl pan Jaroslav schopen slova…. také mu radost dělá vlaková dráha s mašinou a vagony a v neposlední řadě knihy s jeho koníčkem a celoživotním povoláním… Musím ještě jednou poděkovat za splněné přání a za čas, který jste tomu věnovali v tak hektickém období jako jsou právě Vánoce. Našli jste si čas v nabitém programu udělat někoho velmi šťastným…. Děkujeme

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mikuláš nechodí na návštěvu jen k hodným dětem, ale i k našim seniorům. A proto jsme si mohli 5.12. poslechnout vyprávění našich uživatelů ,jak oni dříve trávili tento den. Odměnou byl potom každému balíček s ovocem a sladkostmi. S Mikulášem , čertem a andělem jsme si nakonec zazpívali naše oblíbené vánoční koledy .


Nový ceník ke stažení zde  Ceník 1.1.2020


V pátek 29.11. jsme se byli podívat na rozsvícení vánočního stromečku a ochutnat štrúdl. Akce to byla velmi povedená a všichni jsme si moc pochutnali.


27.11. Jsme si udělali malý výlet k hasičům středočeského kraje v Kladně. Měli jsme možnost nahlédnout do všech vozidel záchranného systému kladenských hasičů a dozvědět se co vlastně profese hasiče v dnešní době znamená. Dnes už to není jen o hašení požárů ale o záchraně lidských životů při autonehodách, povodních a jiných událostech. Řada našich uživatelů byla v mládí u dobrovolných hasičů a prohlídka byla pro ně oživením krásných vzpomínek požárního sportu.


Od pátku  29.11. můžete všichni hlasovat v soutěži o nejhezčí vánoční stromeček, který jsme byli s uživateli ve čtvrtek před starou radnicí v Novém Strašecí ozdobit našimi výrobky. Hlasovat je možno osobně na místě nebo elektronicky na adrese https://novestraseci.mobilnirozhlas.cz/ .

Za všechny hlasy předem děkujeme 🙂

Druhá návštěva Ježíška proběhla opět v moc krásném duchu a přání bylo splněno v plném rozsahu 🙂  děkujeme

IMG-20191202-WA0012 IMG-20191202-WA0016 IMG-20191202-WA0018

Již po druhé v řadě se v našem Domově konala soutěž Miss seniorka. Zúčastnilo se jí 10 úžasných seniorek ,které si vybraly disciplíny podle svých možností a přání. Nechyběly mezi nimi zpěv, výtvarné dovednosti a úžasná vyprávění o svém životě. Všechny zúčastněné byly obdarovány sladkou odměnou. Tři nejlepší dostaly navíc kosmetický balíček a květinu.

IMG-20191119-WA0019


První letošní splněné přání bylo splněné …… husička prý byla výborná a udělala ohromnou radost

IMG-20191120-WA0004 IMG-20191120-WA0006 IMG-20191120-WA0007


Pravidelně každou první středu v měsíci se koná u nás v Domově kroužek keramiky. Uživatelé se učí jak zhotovit výrobek z keramické hlíny s využitím vyjádření vlastních představ, emocí, fantazie.
Využívají různé techniky hnětení, mačkání, válení, koulení, obtiskování, vykrajování z plátů formičkami, podle šablony nebo dle vlastní fantazie plošné i prostorové výrobky dekorativní i užitkové předměty.

IMG-20191003-WA0002


Listopad 2019

2.11.2019 Památka zesnulých
5.11.2019 Turnaj v kostkách
11.11.2019 Martin na bílém koni
12.11.2019 Návštěva Městského muzea NS
14.11.2019 Živá hudba F. Šitty Oslavy narozenin
14.11.2019 Světový den diabetiků
17.11.2019 Mezinárodní den studenstva
19.11.2019 Miss Seniorka Alma Mater 2019
21.11.2019 Světový den televize
27.11.2019 Výlet Hasiči Kladno
28.11.2019 Soutěž o Nejlépe ozdobený vánoční stromeček, náměstí Nové StrašecíŽivá hudba F. ŠittyOslavy narozenin
29.11.2019 Duchovní služby
29.11.201931.12.2019 Rozsvícení vánočního stromku NS Soutěž o nejlepší štrůdl NSSportovní Silvestr
24.11. Jsme si udělali výlet do skláren v Nižboru. Během komentované prohlídky sklárny Ruckl jsme viděli jak jednotlivé fáze výroby skla tak proces kontroly kvality a práci mistrů brusičů skla. Na konci prohlídky jsme všichni dostali malý dárek v podobě skleněného broušeného srdce. Poté jsme vyrazili na oběd do místní restaurace ,,Zastávka“ na vlakovém nádraží, která patří známému herci Tomáši Hanákovi. Ten už byl na nás připraven  a po milém přivítání si námi u oběda popovídal a povyprávěl jak jeho restaurace – původně starý nádražní sklad z roku 1876- vznikala.
73324479_507660836478258_9043208032917389312_n

O posvícení konaném v Novém Strašecí jsme s uživateli navštívili hned několik výstav. Měli jsme možnost ohodnotit práce žáků místního učiliště a jejich  podzimní aranžmá květin. Byli jsme na zahájení výstavy autogramů světových i českých osobností a také na výstavě obrazů s tématikou – pražská zákoutí.
IMG-20190909-WA0025

Tradičně každou středu probíhá u nás v Domově pečení domácího moučníku k odpolední svačině. Na tuto akci se těší jak ženy hospodyňky tak i muži – cukráři a kuchaři , kteří rádi zavzpomínají na svoje mládí kdy pečení pro ně bylo dennodenním chlebem.

received_1803042849839964

Od 1.1.2020 dochází ke změně ceníku za poskytované služby. Veškeré změny budou uvedeny ve složce Ke stažení – Ceník do 30.11.2019

Děkujeme za pochopení


Zveme všechny známé a rodiny našich uživatelů na Vánoční jarmark konaný opět v kulturní místnosti našeho domova. Můžete u nás posedět a zazpívat si s vašimi blízkými vánoční koledy a písně v doprovodu aktivizačních pracovníků. Budete si moci také zakoupit výrobky s vánoční tématikou ,vyrobené našimi uživateli.
Celý Jarmark bude doprovázen hudebním vystoupením a malým občerstvením a nebude chybět prodej výrobků našich uživatelů. Veškerý výnos bude využit na nákup dle přání našich uživatelů…. Přijďte se podívat  12.12. od 15:00 hod. 


20181218_154933

Rok se s rokem sešel a my vás opět srdečně zveme, aby jste s námi oslavili vánoční čas

18.12.2019 od 15hod. v prostorách Domova Alma Mater


Velký dík lidem, jako jsou Ti, kteří fungují jako Nadační Fond Pokora. Děkujeme za sponzorský v podobě čističky vzduchu, která bude zpříjemňovat pobyt na společenské místnosti našim uživatelům i personálu.
Ještě jednou DĚKUJEME

http://www.nfpokora.cz/


16.října jsme mohli v Novostrašeckém muzeu vidět kresby výtvarnice Lenky Dřízhalové, která má ve své všestranné tvorbě nejraději klasickou kresbu rukou. Její tvorba dokáže potěšit jak děti tak dospělé. A nám se její obrázky moc líbili.

Říjen 2019

1.10.2019 Mezinárodní den seniorů a lékařů
3.10.2019 Živá hudba F.Šitty Oslavy narozenin
9.10.2019 Světový den Pošty Návštěva České pošty NS
15.10.2019 Návštěva výstavy obrazů L. Dřízhalové – Muzeum Nové Strašecí
17.10.2019 Živá hudba F.ŠittyOslavy narozenin
20.10.2019 Posvícení
24.10.2019 Výlet Sklárna Nižbor
25.10.2019 Duchovní služby
28.10.2019 Den vzniku ČR
31.10.2019 Živá hudba F.ŠittyOslavy narozenin
31.10.2019 Světový den spoření
Pravidelně jednou za měsíc navštěvuje náš domov senioru místní farář pan Jiří Zeman. Diskutuje s námi o všem co nás zajímá. Jednou z neřestí některých našich uživatelů je kouření o kterém jsme si mohli s panem Zemanem též popovídat.
Nebrání se žádnému tématu a vždy k nám přijde s úsměvem na tváři, pohladí na těle i na duši.

Září 2019

2.9.2019 1. Školní den
4.9.2019 Duchovní služby
5.9.2019 Živá hudba F.ŠittyOslavy narozenin
9.9.2019 Posvícení – Pěkná
17.9.2019 Návštěva Klauna Kristyána a jeho zvířátek
19.9.2019 Živá hudba F.ŠittyOslavy narozenin
21.9.2019 Světový den Alzheimrovy choroby
24.9.2019 Výlet
25.9.2019 Výstava Městské Muzeum NS – L. Dřízhalová
27.9.2019 Den cestovního ruchu
28.9.2019 Den České státnosti –  Sv. Václav
23.8. nás navštívil Klaun Kristián se svým psím kamarádem Maxmiliánem. Předvedli nám krásnou profesionální ,,dog show“ . Maxmilián je opravdový herec – často je zván na filmová natáčení, a my jsme si mohli užít jeho herecké umění naživo – MOC DĚKUJEME .

 Nezapomínáme ani na naše muže, a tak jak pro ženy pořádáme Miss Seniorku, tak jsme pro naše uživatele připravili soutěž „Sympaťák Alma Mater.“ Uživatelé poměřili své síly nejen v rozhovoru, ale i ve volné disciplíně. Zpěv střídal malování, vědomostní kvízy střídali sudoku. Uživatelé ukázali nejen své talenty, ale i to, jak má správný gentleman vypadat. Každý účastník byl vkusně oblečen i upraven, chování splňovalo pravidla společenské etikety. Porota měla těžké rozhodování….. Vítěz si odnesl Erb Alma Mater, vlastnoručně vyrobený ze dřeva aktivizační pracovnicí a pamětní mince dostali všichni tři vítězové. Ale nezapomněli jsme ani na ostatní účastníky soutěže, každý dostal drobnou pozornost, ze které měl radost.

Červenec 2019

2.7.2019 Světový den UFO
3.7.2019 Keramická dílna
5.7.2019 Den Slovanských věrozvěstů
6.7.2019 Den Upálení Mistra Jana Husa
11.7.2019 Živá hudba F.ŠittyOslavy narozenin
16.7.2019 I. ročník soutěže Sympaťák Alma Mater
25.7.2019 Živá hudba F.ŠittyOslavy narozenin
29.7.2019 Výstava Život První republiky Muzeum NS
25.6. 2019 Jsme s uživateli navštívili botanickou zahradu Střední zemědělské školy Rakovník. Průvodcem nám byl pan Ing. Pazdera ,který nám dokázal odpovědět na všechny naše dotazy co se rostlin týče. Nejvíce nás zaujal mladičký strom obří sekvoje – který má v necelých deseti letech výšku okolo 5 metrů.

Červen 2019

1.6.2019 Mezinárodní den dětí
4.6.2019 Duchovní služby – p.farář Timotej Maria
13.6.2019 Živá hudba F.ŠittyOslavy narozenin
14.6.2019 Den dárců krve
18.6.2019 Výlet
21.6.2019 Den trpaslíků
27.6.2019 Den rybářů
27.6.2019 Živá hudba F. ŠittyOslavy narozenin

31.5. 2019 Jsme s klienty oslavili – světový den bez tabáku – . Vyrobili jsme společně maxicigaretu a plicní choroby. Někteří z klientů byli ,, obětavý“ a vydrželi tento den opravdu nekouřit 🙂.

A dále jsme se pustili do vylepšení prostředí v kulturní mistrnosti a proto jsme se dali na zahradničení . Fialky, rýmovník, muškát … všechno nám krásně roste.

17.5.2019  Uspořádalo muzeum v Novém Strašecí den s Kelty. Ani tady jsme samozřejmě nemohli chybět. Přímo před muzeem vznikla keltská vesnička ,ve které jsme mohli vidět jaký byl život Keltů ve skutečnosti.

Květen jsme zahájili výrobou prvomájových mávátek a dále jsme s uživateli oslavili ,, den matek“ .Uživatelky dostaly sladkou pozornost a pánové jim vyrobili krásné květinové dekorace.

Květen 2019

1.5.2019 Oslava – Máj lásky čas, Svátek práce
8.5.2019 Oslava – Den vítezství
9.5.2019 Duchovní služby – p. farář Timotej Maria
13.5.2019 Oslava – Dne matek, dne rodiny
16.5.2019 Živá hudba F. Šitty,Oslavy narozenin uživatelů

17.5.2019  Den s Kelty

28.5.2019 Živá hudba F.Šitty, Oslavy narozenin

31.5.2019   Oslava – Světový den bez tabáku

Po celý měsíc květen 2019 budou probíhat skupinová a individuální pohybová cvičení vedená rehabilitační sestrou, vycházky a pobyt na terase.

UPOZORNĚNÍ

Rádi bychom vás informovali, že Domov od 1.5.2019 začal spolupracovat s firmou Všeobecný lékař a díky tomu od 1.5.2019 došlo ke změně obvodního registrujícího lékaře. Ukončili jsme spolupráci s dosavadním lékařem, panem Margaritovem Margaritem, za kterou mu velmi děkujeme. A nyní náš Domov navštěvuje paní doktorka Marcela Šajnerová.

NOVÉ ORDINAČNÍ HODINY

Každý čtvrtek od 13-16hod

Konzultace po telefonu v tentýž den od 15:30-16:00hod.


Z důvod špatného počasí bylo pálení čarodějnice přesunuto. Čarodějnice svému osudu ale neunikne, hned jak se zlepší počasí půjde s námi jako každý rok opékat buřty a do té doby nám bude dělat společnost v Domově.


Přejeme všem krásné Velikonoce 

received_1072733649578609        received_424465791708818


Rádi bychom poděkovali  všem, co přišli podpořit naše uživatele na velikonoční Jarmark. Jarmark navštívilo mnoho návštěvníku a nás to velmi potěšilo. Z prodejního stolu zmizely skoro všechny výrobky, což nejvíce potěšilo výrobce-uživatele. Celý program doprovázela hudba z harmoniky v podání naší aktivizační pracovnice. Atmosféra se povedla a my se budeme těšit na další akci …..


Práce s kinetickým pískem pomáhá našim uživatelům s procvičováním motoriky. Práce s pískem uživatele baví a velmi rádi se k ní vrací.


V dubnu nás navštívil čtyřnohý kamarád, který potěšil nejen uživatele ale i personál Domova. Uživatelé si přítomnost pejska moc užili a již se těší na další návštěvu.


Zdobení velikonočního beránka do soutěže konané v muzeu v Novém Strašecí  a nakonec krásné třetí místo v kategorii o nejchutnějšího beránka….takový úspěch měl beránek našich uživatelů.


Výstava kočárku v muzeu Nové Strašecí měla velký úspěch především u našich uživatelek. Výstava měla velký úspěch a uživatelky byly spokojené.


Na konci října došlo ke splnění několika přání. Jednak do Domova bylo dovezen poslední dárek v rámci akce Ježíškova vnoučata, tímto děkujeme Martině Veisové za zorganizování tak skvělé věci, dále dorazili pomůcky pro pohybovou aktivitu, z čehož měli radost nejen uživatele ale i personál a nakonec bylo splněno přání našich dvou uživatelek, které se díky daru pana Karla Šípka mohli vrátit v čase. Foto zde

Všem ještě jedou děkujeme   tým ALMA MATER, o.p.s.


Duben 2019

1.4.2019

Aprílová veselice

4.4.2019 Duchovní služby – p. farář Timotej Maria , Živá hudba F.Šitty, Oslavy narozenin
5.4.2019 Výlet – výstava „Po stopách brouka Pytlíka“
9.4.2019 Výstava kočárků Městské muzeum NS
12.4.2019 Velikonoční jarmark  Alma Mater
17.4.2019 Soutěž – O nejhezčího velikonočního beránka Městské muzeum NS,Živá hudba F.Šitty, Oslavy narozenin
22.- 23.4.2019 Velikonoční oslava
30.4.2019 Čarodějnice

Po celý měsíc duben 2019 budou probíhat skupinová a individuální pohybová cvičení vedená rehabilitační sestrou, vycházky a pobyt na terase.


Na Jarmarku bude připraveno občerstvení, výrobky našich uživatelů, které budete moci zakoupit. Za získané finance si uživatele zakoupí Sodastream, který si přejí. Přijďte je podpořit 🙂 začínáme od 15.hod. Ukázku výrobků naleznete zde


CCI22032019

Dne 12.3. uživatelé domova Alma Mater navštívili muzeum v Novém Strašecí. V expozici ,, fenomén Merkur “ měli možnost vrátit se zpět do dětských let  a postavit si ze stavebnice Merkur vlastní exponát. Většina uživatelů také objevila sady stavebnic, které byli vyrobené  v rok jejich narození. Součástí výstavy byl také pohyblivý model trojkolejné železnice s vláčky,  ze které byli všichni nadšení. Foto zde


Tímto, děkujeme ZŠ Šestajovice, že náš Domov dělají krásnější. Foto zde

54377125_2130977646987116_8886509200549609472_n


Březen 2019

5.3.2019 Masopustní rej
7.3.2019 Živá hudba F.ŠittyOslavy narozenin
8.3.2019 Oslava MDŽ
12.3.2019 Výstava Merkur Městské Muzeum NS
20.3.2019 Živá hudba F.ŠittyOslavy narozenin

Dne 6.2. se za námi do domova Alma Mater přijel podívat pan Radek Jareš se svým kolegou,který je vášnivým chovatelem papoušků  a opiček. Přivezli nám ukázat cvičené papoušky Ara, kteří uměli dělat ,,mrtvolu“ , žrát ze lžíce, nebo na povel odletět a vrátit se zpět ke svému páníčkovi. Zároveň jsme se dozvěděli vše o životě papoušku ve volné přírodě i o chovu v zajetí. Papoušky jsme si mohli všichni pohladit a největší odvážlivci si mohli papouška vzít na ruku – což byl úžasný zážitek.


Výroční zpráva 2018


Lektoři Cirkusu Senior navštívili 21.1.2019 náš Domov Alma Mater. Zatím co v každém jiném cirkuse divák jen pasivně přihlíží, všichni naši uživatelé byli aktivně zapojeni do cirkusových triků. Pod dohledem kvalifikovaných lektorů se učili žonglovat s míčky, kruhy, šátky, plastovými talíři a pod…

Pestrobarevnost náčiní a technik všechny uživatele zábavnou formou rozpohybovala, pobavila a respektovala jejich limity.
Moc děkujeme ARTIT4CHILDREN za krásně strávené dopoledne. Foto zde

vánoce

Chtěli bychom poděkovat nejenom realizátorům projektu https://www.jeziskovavnoucata.cz/ ale především všem lidem, kteří se rozhodli do této úžasné akce zapojit. Děkujeme nejenom za naši organizaci, ale především za naše uživatele, kterým již pošťáci doručují jejich tajná přání……

Ještě jednou VELKÉ DÍKYLogo


Měsíční plán aktivizačních činností DzR Alma Mater

Listopad 2018

7.11.2018 Hudební Duo Černucký
14.11.2018 Živá hudba F. ŠityOslavy narozenin
16.11.2018 Výlet svíčkárna
21.11.2018 Odpoledne s písničkou MěKZ Nové Srašecí
 28.11.2018 Živá hudba F. ŠityII. ročník Miss Senior 2018

Po celý měsíc listopad 2018 budou probíhat skupinová a individuální pohybová cvičení vedená pohybovým pracovníkem, vycházky.

Dále v tomto měsíci proběhnou duchovní služby, datum zatím není upřesněn.


Měsíční plán aktivizačních činností DzR Alma Mater    

Září 2018

3.9.2018 Bazální stimulace
4.9.2018 Bazální stimulace
6.9.2018 Oslavy narozeninŽivá hudba F. Šity
10.9.2018 Posvícení Nové Strašecí – Pěkná
13.9.2018 Bazální stimulaceNávštěva faráře
14.9.2018 Bazální stimulace
18.9.2018 Bazální stimulace
19.9.2018 Odpoledne s písničkou MKZ
20.9.2018 Oslavy narozeninŽivá hudba F. Šity
21.9.2018 Výlet statek Merlin
24.9.2018 Bazální stimulace
27.9.2018 Bazální stimulace
27.9.2018 Oslava dne Sv. Václava

Po celý měsíc září 2018 budou probíhat skupinová a individuální pohybová cvičení vedená pohybovým pracovníkem, pravidelné vycházky a pobyty na terase.


Červenec 2018 Plán akcí

4.7.2018 Živá hudba Duo Černucký
11.7.2018 Oslavy narozeninŽivá hudba F. Šity
12.7.2018 Duchovní služby p. Timotej Maria
24.7.2018 Výlet lázně Mšené
25.7.2018 Oslavy narozeninŽivá hudba F. Šity

Po celý měsíc červen 2018 budou probíhat skupinová a individuální pohybová cvičení vedená pohybovým pracovníkem, pravidelné vycházky a pobyty na terase.

Měsíční plán aktivizačních činností DzR Alma Mater

 Červen 2018

1.6.2018 Oslava Den dětí
6.6.2018 Živá hudba Duo Černucký
7.6.2018 Duchovní služby p. Timotej Maria
13.6.2018 Oslavy narozeninŽivá hudba F.Šity
19.6.2018 Výlet ZOO Plasy
19.6.2018 Taneční odpoledne, MKC Nové Strašecí
27.6.2018 Oslavy narozeninŽivá hudba F. Šity
29.6.2018 Vystoupení Alma Bandu na První prázdninové párty s Indiány, Rakovník

            Po celý měsíc červen 2018 budou probíhat skupinová a individuální pohybová cvičení vedená pohybovým pracovníkem, pravidelné vycházky a pobyty na terase.


Měsíční plán aktivizačních činností DzR Alma Mater

Květen 2018

3.5.2018 Duchovní služby p. Timotej
4.5.2018 Canisterapie
9.5.2018 Živá hudba manželů Černuckých
9.5.2018 Výlet Zámecká zahrada Lány- zrušen z důvodu počasí
11.5.2018 Canisterapie
14.5.2018 Oslava Dne Matek
16.5.2018 Živá hudba F.Šity

18.5.2018  Den s Kelty, Muzeum Nové Strašecí

23.5.2018Setkání s písničkou, MKC Nové Strašecí

30.5.2018Živá hudba F. Šity

Oslavy narozenin

Po celý měsíc květen 2018 budou probíhat skupinová a individuální pohybová cvičení vedená pohybovým pracovníkem, pravidelné vycházky a pobyty na terase.

 


Dne  3.4.2018 nás navštívil velmi milý host v podobě obchodního zástupce firmy ArjoHuntleigh s.r.o., který nám představil dva výrobky slouží k zajištění hygienické péče a zároveň i ochraně zdraví našich zaměstnanců. V Domově nyní máme zapůjčen vakový zvedák a koupací křeslo a doufáme, že již brzy se stanou našimi stálými pomocníky

IMG_1604IMG_1598


Duben 2018

4.4.2018  Bazální stimulace
5.4.2018 Živá hudba F. Šity
6.4.2018 Canisterapie
11.4.2018 Živá hudba manželů Černuckých,bazální stimulace
16.4.2018 Vystoupení skupiny Holla Bella- opakovaně zrušeno
18.4.201819.4.2018 Živá hudba F. Šita, oslava narozenin, bazální stimualce
27.4.2018 Výlet do Pivovaru Krušovice
30.4.2018 Rej čarodějnic

Skupinové cvičení a individuální dle Rozvrh cvičení


Od 19.3.2018 jsou POVOLENY návštěvy v Domově


Měsíční plán aktivizačních činností DzR Alma Mater

Březen 2018

1.3.2018 Canisterapie
8.3.2018 Oslava MDŽŽivá hudba F. ŠityOslavy narozenin
9.3.2018 Canisterapie
14.3.2018 Živá hudba manželů Černuckých
15.3.2018 Výlet Čokoládovna Šestajovice
16.3.2018 Canisterapie
21.3.2018 Živá hudba F.ŠityOslavy narozenin
27.3.2018 Vystoupení skupiny Holla Bella
29.3.2018 Duchovní služby P. Timotej MariaCanisterapie

Oslavy narozenin9.3.2018Canisterapie14.3.2018Živá hudba manželů Černuckých15.3.2018Výlet Čokoládovna Šestajovice16.3.2018Canisterapie21.3.2018Živá hudba F.ŠityŽivá hudba F. Šity

Oslavy narozenin27.3.2018Vystoupení skupiny Holla Bella29.3.2018Duchovní služby P. Timotej Maria

Canisterapie

Po celý měsíc březen 2017 budou probíhat pohybová cvičení skupinová i individuální, dechová cvičení, bazální stimulace.


Rádi bychom v našem týmu přivítali novou posilu- kolegyni. Zdravotní sestřičku, která se zaměří na pohybový aparát našich klientů. V Domově díky této posile pomalu, ale jistě vzniká nový pilíř péče o naše klienty. Kolegyně Zuzka se zaměří na individuální a skupinové cvičení, cvičení s ohledem na diagnózy klientů, dechová cvičení, masáže, protahování,polohování. Díky spolupráci s aktivizačními pracovnicemi Jitkou a Alenkou a dobrovolnicí Luckou, která v Domově provádí bazální stimulaci se oblast volného času a péče o klienty posune zase o krůček dál……


Náš Domov, především naše aktivizační pracovnice Alenka, za pomoci několika klientů založila ALMA Band 

O co vlastně jde? Je to nadšení několika lidiček, které baví zpěv a hudba a spojili se a založili kapelu Domova. Která bude těšit ostatní klienty a všechny ostatní při oslavách narozenin, při posezeních s rodinami či jen tak na letní zahrádce

.CIMG3786

Budeme jim držet pěstičky,aby jim to dobře zpívalo a hrálo a těšit se na jejich vystoupení


Vzhledem k upozornění krajské hygienické stanice Středočeského kraje na překročení chřipkového epidemického prahu jsou do odvolání v Domově zakázány návštěvy. Děkujeme za pochopení.


Měsíční plán aktivizačních činností DzR Alma Mater

 Únor 2018

2.2.2018 Bazální stimulaceCanisterapie
7.2.2018 Živá hudba F. Šity,Oslavy narozenin
9.2.2018 Bazální stimulaceCanisterapie
12.2.2018 Masopust

Soutěž o nejlepší buchtu14.2.2018Valentýnská oslavaŽivá hudba pan Černucký15.2.2018Výlet – Korunovační klenoty Kladno16.2.2018Canisterapie19.2.2018Bazální stimulace21.2.2018Živá hudba F. Šity

Oslavy narozenin27.2.2018Duchovní služby P.Timotej Maria28.2.2018Bazální stimulace


pf alma


POZOR ZMĚNA FORMULÁŘŮ NA PODÁNÍ ŽÁDOSTÍ

Veškeré formuláře naleznete v sekci ke stažení


1887731-img-vanoce-strom-nakup-pece-v0

Dne 21.listopadu 2017 proběhne v našem Domově MISS SENIOR.

V rámci programu proběhne několik vystoupení našich klientek, které se již nyní připravuj. Bude připraven program nejen pro účastníky ale i případní návštěvy.


Díky sponzorům a úsilí pracovníků  Domova jsme se my a především naši klienti dočkali nové bezbarierové terasy.

Děkujeme všem zúčastněným….


VDV-logo-2017 (1)


S velkým očekáváním jsme dnes otevřeli obálku od Nadace Olgy Havlové, kterou jsme žádali o finanční dar na vytvoření úplně nové bezbarierové koupelny. A s velkou radostí a poděkováním VDV jsme zjistili, že dar nám byl poskytnut. Takže od května 2017 bude probíhat výstavba bezbarierové koupelny. O průběhu této výstavby vás bude informovat.


V minulém roce byl vytvořen projekt na terasu a bezbarierový přístup. V tomto roce se díky sponzorům uskutečnila jeho samotná realizace. Všem sponzorům a aktérům, kteří se na tomto projektu podíleli děkujeme.


Od 1.5.2017 dochází ke změně čísla bankovního účtu organizace. Nové číslo účtu je 2001156612/8040


Dne 2.2.2017 na 1.patře Domova se uskuteční turnaj v ,,ČLOVĚČE NEZLOB SE….“

Přijďte se podívat a zahrát 🙂


Vážení přátelstazeny-souboré,

rádi bychom Vás pozvali dne 23.12.2016 od 15.00hod. na vánoční večírek do našeho Domova. Již minulý rok se toto setkání uskutečnilo a velmi se vydařilo. Doufáme, že i letos tomu tak bude. K poslechu bude živá hudba, ochutnávka cukroví.

Moc rádi Vás uvidíme

Tým ALMA MATER, o.p.s. a naši klienti